Zaprojektuj obiekty użyteczności publicznej w Rzeszowie. Konkurs

Zaprojektuj obiekty użyteczności publicznej w Rzeszowie. Konkurs

Panorama Rzeszowa, zdj. rzeszów.wyborcza.pl

Ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej na zagospodarowanie terenów zieleni na prawym brzegu Wisłoka pomiędzy mostem Zamkowym a mostem Karpackim w Rzeszowie. Organizatorem konkursu jest Gmina Rzeszów.

Celem konkursu jest wyłonienie projektu koncepcyjnego, który będzie odpowiadał potrzebom zagospodarowania terenu, jako funkcjonalnej przestrzeni publicznej. Rozstrzygnięcie konkursu wyłoni najlepszą koncepcję urbanistyczno-architektoniczną, która będzie podstawą do wykonania dokumentacji projektowej. Nagrodzone prace zostaną wykorzystane w całości lub w części dla potrzeb zagospodarowania terenów zieleni na prawym brzegu Wisłoka pomiędzy mostem Zamkowym a mostem Karpackim, jednakże Organizator nie gwarantuje autorom prac prawa do uczestnictwa w ewentualnych przyszłych pracach projektowych w zakresie objętym koncepcją” – możemy przeczytać na stronie organizatora.

Jury konkursu będzie oceniać nadesłane prace na podstawie określonych kryteriów. Zaprojektowane obiekty mają być łatwe w utrzymaniu, w tym mają być bezpieczne i dostępne dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci. Na terenie projektu mają znajdować się: ścieżki rowerowe, aleje spacerowe, place zabaw, siłownia terenową, plaża, wodny plac zabaw, elementy małej architektury – oświetlenie, ławki, kosze na śmieci, a także toalety oraz kawiarnia terenowa. Koncepcja musi również uwzględniać charakterystykę terenu, w tym roślinność i drzewa, bez konieczności ich wycinania.

Więcej informacji zamieszczono na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.