Zaprojektuj schronisko na Jeżowej Górze. Konkurs

Zaprojektuj schronisko na Jeżowej Górze. Konkurs

Materiały organizatora

Fundacja Ideanova zaprasza architektów do udziału w konkursie na projekt schroniska turystycznego zlokalizowanego w Beskidzie Wyspowym.

Piesze wędrówki po górach dla wielu z nas są wymarzonym sposobem na spędzenie urlopu. Ci, którzy korzystają z uroków gór, doskonale wiedzą, jak ważna dla dalszej podróży jest możliwość wypoczęcia w schronisku. Teraz macie okazję zaprojektować schronisko dla podróżnych, dostosowane do potrzeb współczesnego wędrowca.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji architektonicznej schroniska turystycznego zlokalizowanego w Beskidzie Wyspowym, na górze Jeżowa Woda. Projektowany obiekt powinien stanowić miejsce o nowoczesnym charakterze, o formie wybiegającej w daleką przyszłość, a równocześnie pozostawać w harmonii z otaczającą go przyrodą.

Celem Fundacji IDEANOVA, Organizatora Konkursu, jest pobudzenie twórczej wyobraźni i zainicjowanie eksperymentu intelektualnego zrealizowanego w formie wartościowej artystycznie formy przestrzennej, odpowiadającej na wszechstronnie rozumiane potrzeby „człowieka myślącego”.

Od autorów oczekuje się, że propozycje rozwiązań projektowych będą pod względem kontekstualnym, formalnym i treściowym adekwatne do ideowych założeń Konkursu i posłużą „odkrywaniu” w perspektywie czasowej, nowych idei – użytecznych i wzbogacających świat wartości ogólnoludzkich” – czytamy na stronie organizatora.

Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda w wysokości 5 tys. euro. Zgłoszenia można nadsyłać do końca kwietnia 2023. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.