Zaprojektuj ulicę Rossevelta

Zaprojektuj ulicę Rossevelta

Materiały organizatora

Ogłoszono konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną zagospodarowania terenów przy ul. F. Roosevelta w Poznaniu. Organizatorem konkursu jest miasto Poznań.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej propozycji rozwiązań urbanistyczno-architektonicznych, które połączyłyby dwie dzielnice (Stare Miasto i Jeżyce) i ukazały potencjał inwestycyjny drzemiący w niezagospodarowanych działkach należących do Miasta Poznania położonych w ścisłym centrum miasta. A także uzyskanie materiału wyjściowego do dalszych prac planistycznych na terenie objętym konkursem. Przedmiotem konkursu jest opracowanie, na podstawie wytycznych Organizatora zawartych w Regulaminie, koncepcji urbanistyczno-architektonicznej miejskich działek, stanowiących niezabudowane tereny położne przy ul. F. Roosevelta w Poznaniu.

W granicach objętych opracowaniem konkursowym wyznaczono dwa pola inwestycyjne, na których mogłaby powstać zabudowa kubaturowa” – możemy przeczytać na stronie konkursu.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody pieniężne. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 7 tys. zł, drugiego – 4 tys. zł, zaś trzeciego – 3 tys. złotych. Przyznane zostaną także wyróżnienia. Zgłoszenia do konkursu można zgłaszać do dnia 2 listopada 2021, zaś prace złożyć należy do 8 lutego 2022.

Więcej informacji, regulamin oraz inne załączniki znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.