Zaprojektuj wystawę dla Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Zaprojektuj wystawę dla Muzeum Powstania Wielkopolskiego

zdj. Materiały organizatora

Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy stałej. Celem konkursu jest wyłonienie projektu, który zaoferuje innowacyjne podejście do prezentacji historii powstania Wielkopolskiego w 1918 i 1919 roku.

Powstanie Wielkopolskie to niezwykle ważne, lecz nieco zapomniane wydarzenie historyczne. Konkurs ogłoszony przez Muzeum Powstania Wielkopolskiego ma pomóc w stworzeniu nowoczesnej ekspozycji, która odda hołd bohaterom powstania oraz zainteresuje odwiedzających.

Konkurs jest skierowany do zespołów projektowych z Polski oraz z zagranicy, a zgłoszenia będą przyjmowane do 12 maja, zaś termin nadsyłania prac do 25 sierpnia 2023 roku. Ocenie projektów będzie dokonywać jury złożone z ekspertów z dziedziny architektury, designu i historii. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 50 000 złotych netto i możliwość realizacji swojego projektu, dodatkowo przewidziane są wyróżnienia dla pozostałych finalistów. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w sierpniu 2023 roku, a następnie Muzeum Powstania Wielkopolskiego przystąpi do realizacji zwycięskiego projektu. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.