Zbliża się finał realizacji Stainway Tower w Nowym Jorku

Zbliża się finał realizacji Stainway Tower w Nowym Jorku

111 west 57th street w Nowym Jorku, fot. SHoP Architects

Wieża ma być najwęższym budynkiem na świecie. Za projekt odpowiedzialni są architekci z biura SHoP Architects.

Luksusowy wieżowiec o wysokości 435 metrów i szerokości jedynie 18 metrów, jest pierwszym budynkiem o tak przeważającym stosunku wysokości do szerokości. Wynosi on bowiem aż 24:1.

Wąska wieża została zaprojektowana w stylu Rockefeller Center lub Empire State Building ­– w projekcie przeważa prosta elegancja, złote ramy, szkło i terakota. Na 80 piętrach wieżowca znajdzie się 60 apartamentów, w których zamieszkają elity Nowego Jorku.

najwezszy-wiezowiec-na-swiecie-1
111 west 57th street w Nowym Jorku, fot. SHoP Architects

 

Rzeczywista nazwa wieży to 111 W. 57th St, jednak ze względu na swoje bliskie położenie względem Steinway Hall na Mannhattanie, nazywana jest Stainway Tower.  Prace nad budowlą rozpoczęły się w roku 2014. Budynek zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.

najwezszy-wiezowiec-na-swiecie-3
111 west 57th street w Nowym Jorku, fot. SHoP Architects
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.