Zbliża się ponowne otwarcie Muzeum Sztuki w Filadelfii

Zbliża się ponowne otwarcie Muzeum Sztuki w Filadelfii

Zdjęcie dzięki uprzejmości Muzeum Sztuki w Filadelfii

Muzeum Sztuki w Filadelfii otworzy swoje podwoje dla zwiedzających już 7 maja tego roku. Obiekt przeszedł ostatnio gruntowną renowację, za którą odpowiada uznany architekt Frank Gehry. O ponownym otwarciu obiektu poinformowano na stronie internetowej Muzeum.

Pierwszą fazę renowacji i rozbudowy wnętrz zakończono już we wrześniu 2019 r. W poprzednich latach otwarto też kilka dodatkowych segmentów, które uzupełniły Muzeum o nowe funkcje. Nowe przestrzenie mieszczą kawiarnię, restaurację, sklepy, bar espresso oraz sale edukacyjne. Odnowiono także zabytkowe Wejście Północne i przylegające do niego lobby. Pierwsze plany rewitalizacji pojawiły się już w roku 2006, gdy Gehry został zaproszony do współpracy przy tworzeniu nowego, lepszego muzeum. Przygotowanie całości zajęło architektowi niemal dekadę, pierwsze prace nad obiektem ruszyły bowiem dopiero w roku 2017.

Głównym celem projektu było stworzenie takiej przestrzeni, która przyciągnie i zatrzyma przy sobie miłośników sztuki w różnym wieku, zaoferuje różnorodne artystyczne i edukacyjne aktywności oraz zaktywizuje lokalnych mieszkańców. Frank Gehry przyłożył dużą wagę do przeprojektowania serca budynku w taki sposób, aby odwiedzający spędzali w nim jak najwięcej czasu.

Oryginalny budynek muzeum powstał w roku 1928 według projektu firmy Horace Trumbauer i Zantzinger, Borie and Medary. Od tego czasu muzeum zgromadziło imponujące zbiory, które każdego roku przyciągają tysiące turystów, liczących na bliski kontakt ze sztuką.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.