Zbliża się finał realizacji Stainway Tower w Nowym Jorku
Zbliża się finał realizacji Stainway Tower w Nowym Jorku
Wieża ma być najwęższym budynkiem na świecie. Za projekt odpowiedzialni są architekci z biura SHoP Architects.
Luksusowy wieżowiec o wysokości 435 metrów i szerokości jedynie 18 metrów, jest pierwszym budynkiem o tak przeważającym stosunku wysokości do szerokości. Wynosi on bowiem aż 24:1.
Wąska wieża została zaprojektowana w stylu Rockefeller Center lub Empire State Building – w projekcie przeważa prosta elegancja, złote ramy, szkło i terakota. Na 80 piętrach wieżowca znajdzie się 60 apartamentów, w których zamieszkają elity Nowego Jorku.
Rzeczywista nazwa wieży to 111 W. 57th St, jednak ze względu na swoje bliskie położenie względem Steinway Hall na Mannhattanie, nazywana jest Stainway Tower. Prace nad budowlą rozpoczęły się w roku 2014. Budynek zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.
Architekci ze studia Sou Fujimoto prezentują ukończoną renowację historycznego hotelu w Maebashi w Japonii. Obiekt, działający od lat 70. i zamknięty w roku 2008, został odnowiony na zlecenie lokalnego biznesmena. Renowacja znanego studia przywróciła budynkowi naturalny kontekst.
Ruszył nabór wniosków do programu Stypendia Twórcze Miasta Krakowa. Program ma na celu pomoc twórcom w realizacji i promocji swoich projektów artystycznych. Stypendia zostaną przyznane w aż szesnastu dziedzinach, wśród których znajdują się również architektura, opieka nad zabytkami oraz sztuka uliczna.
W podkrakowskiej Woli Justowskiej stanęła wyjątkowa inwestycja projektu firm Noww Studio i Wojtyś Wójtowicz Architekci. Koncepcja nowoczesnej willi opiera się na niezwykle udanym połączeniu dwóch materiałów - betonu i drewna. Dzięki przemyślanemu planowi i dużemu wyczuciu bryły zespołowi architektów udało się stworzyć lekką bryłę, będącą wizytówką dobrego smaku i ponadczasowej elegancji.
Mieszcząca się w Amsterdamie restauracja Mediamatic znalazła pomysłowy sposób na zachowanie wymaganych podczas kwarantanny odstępów między klientami restauracji. Odpowiedzią na problemy zatroskanych obecną sytuacją restauratorów okazały się być małe szklarnie.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.