Zendo Wilanów

Zendo Wilanów

Zendo Wilanów, zdj. Grupa Plus Architekci

Na warszawskim Wilanowie powstanie nowe osiedle domków jednorodzinnych. Te jednak – jak chwalą się ich twórcy – są złotym środkiem pomiędzy ważną dla deweloperów oszczędnością a wartościami bliskimi architektom, takimi jak estetyka, funkcjonalność i dopasowanie domu do  spersonalizowanych wymagań mieszkańców. Jak przekonują architekci z odpowiedzialnej za projekt osiedla Grupa Plus Architekci – wartość inwestycji jest zbudowana przede wszystkim na jakości przestrzeni do życia, którą oferuje nabywcom.

Projekt osiedla Zendo Wilanów  w Warszawie jest wynikiem owocnej współpracy biura architektonicznego Grupa Plus Architekci i dewelopera, firmy Hype Development. Idea, która przyświecała zarówno deweloperowi, jak i zespołowi projektowemu to stworzenie spersonalizowanych domów mieszkalnych o wysokim standardzie. Domy mają stanowić spójną całość, jednocześnie pozwalając każdemu z nabywców na dopasowanie domu do jego potrzeb.

Zendo Wilanów, zdj. Grupa Plus Architekci

 

"Projektując zespół ośmiu domów – bo taka liczba okazała się maksymalna z uwagi na wskaźniki wytyczone przez Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego – przyjęliśmy zestaw kryteriów, których spełnienie naszym zdaniem było w tym projekcie konieczne. To zróżnicowanie poszczególnych domów, nowoczesna architektura: czysta i funkcjonalna, nasłonecznienie działek, kameralność układu oraz spójny charakter całego osiedla. W ramach funkcjonalnych układów wnętrz kluczowe były dwie kwestie: otwarty, dobrze doświetlony plan parteru i piętro obejmujące trzy lub cztery sypialnie, z osobną pralnią i dużą garderobą. Rozmieszczenie tarasów wokół domu, miało umożliwić korzystanie z nich w różnych porach dnia i roku, zależnie od preferencji domowników czy temperatury na zewnątrz. Charakterystyczny dwudzielny kształt obiektów to przemyślany zabieg: bryły budynków zostały w większości przypadków “rozbite” na dwa mniejsze obiekty, dzięki czemu uniknęliśmy nieprzyjaznej skali poszczególnych domów" – mówi Tomasz Wuczyński z Grupa Plus Architekci.

Zendo Wilanów, zdj. Grupa Plus Architekci

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.