
Hoowave Water Factory. Projekt MVRDV
Międzynarodowe biuro MVRDV zostało wybrane przez Ministerstwo Spraw Gospodarczych Tajwanu do zaprojektowania Hoowave Water Factory, przebudowy nadbrzeża Beigang i Anqingzhen w Huwei.
Zaprojektowana przez studio Atkins nowa szkoła średnia w West Sussex otrzymała pozwolenie na budowę od Rady Hrabstwa. Szkoła zostanie zbudowana w ramach nowej inwestycji Homes England w Brookleigh w pobliżu Burgess Hill i zaoferuje usługi edukacyjne dla 900 lokalnych dzieci.
Budynek został przystosowany do wytwarzania własnej energii odnawialnej na miejscu, eliminując potrzebę stosowania jakichkolwiek paliw kopalnych. Jego twórcy mają na celu uzyskanie certyfikatu Passivhaus, najwyższego standardu efektywności energetycznej.
„To naprawdę pozytywny krok naprzód dla szkoły, która została zaprojektowana w celu promowania dobrego samopoczucia i osiągnięć edukacyjnych wszystkich uczniów korzystających z budynku”- mówi Richard Christmas, główny projektant w firmie Atkins.
Według architektów budynek będzie charakteryzował się zerową emisją dwutlenku węgla. Jego położenie zapewnia maksymalne nasłonecznienie prawie 1000 paneli fotowoltaicznych, które będą generować 296 000 kWh energii rocznie. Detektory światła dziennego i ruchu będą sterować oświetleniem LED, aby ograniczyć zużycie energii, natomiast kwestię wentylacji rozwiązano poprzez doskonały projekt, który pozwoli na wietrzenie budynku bez użycia technologii.
Sieć tras pieszych i rowerowych połączy szkołę z osiedlami mieszkalnymi, lokalnymi parkami i sklepami. Dobra lokalizacja pozwoli uczniom z Brookleigh na łatwy dojazd do placówki edukacyjnej bez użycia samochodów, dodatkowo wspierając ekologiczny styl życia.
Międzynarodowe biuro MVRDV zostało wybrane przez Ministerstwo Spraw Gospodarczych Tajwanu do zaprojektowania Hoowave Water Factory, przebudowy nadbrzeża Beigang i Anqingzhen w Huwei.
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice oraz Śląska Okręgowa Izba Architektów RP zaprasza do udziału w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego – rok 2021. To już 27. edycja konkursu, który co roku wybiera najlepsze realizacje architektoniczne na Śląsku.
UNStudio i Bauwerk prezentują nową koncepcję „analogowego, lecz inteligentnego” projektu rezydencji Van B w Monachium w Niemczech. Całkowicie nowa forma zaproponowana przez architektów reinterpretuje przyszłość miejskiego życia. Warunki dostosowują się do wciąż zmieniającej się demografii dużych ośrodków miejskich. Wnętrza mieszkań są maksymalnie elastyczne, aby ich mieszkańcy mogli dowolnie zmieniać swoją przestrzeń w zależności od potrzeb.
Studio NextOffice stworzyło propozycje wspólnej przestrzeni, która będzie gromadzić członków i gości Mashhad C.E.O. Budynek o zaskakującej estetyce zachwyci zarówno jego użytkowników, jak i oglądających go z zewnątrz przechodniów.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.