Zeroemisyjna szkoła od studia Atkins

Zeroemisyjna szkoła od studia Atkins

zdj. Atkins

Zaprojektowana przez studio Atkins nowa szkoła średnia w West Sussex otrzymała pozwolenie na budowę od Rady Hrabstwa. Szkoła zostanie zbudowana w ramach nowej inwestycji Homes England w Brookleigh w pobliżu Burgess Hill i zaoferuje usługi edukacyjne dla 900 lokalnych dzieci.

Budynek został przystosowany do wytwarzania własnej energii odnawialnej na miejscu, eliminując potrzebę stosowania jakichkolwiek paliw kopalnych. Jego twórcy mają na celu uzyskanie certyfikatu Passivhaus, najwyższego standardu efektywności energetycznej.

zdj. Atkins

 

„To naprawdę pozytywny krok naprzód dla szkoły, która została zaprojektowana w celu promowania dobrego samopoczucia i osiągnięć edukacyjnych wszystkich uczniów korzystających z budynku”- mówi Richard Christmas, główny projektant w firmie Atkins.

zdj. Atkins

 

Według architektów budynek będzie charakteryzował się zerową emisją dwutlenku węgla. Jego położenie zapewnia maksymalne nasłonecznienie prawie 1000 paneli fotowoltaicznych, które będą generować 296 000 kWh energii rocznie. Detektory światła dziennego i ruchu będą sterować oświetleniem LED, aby ograniczyć zużycie energii, natomiast kwestię wentylacji rozwiązano poprzez doskonały projekt, który pozwoli na wietrzenie budynku bez użycia technologii.

Sieć tras pieszych i rowerowych połączy szkołę z osiedlami mieszkalnymi, lokalnymi parkami i sklepami. Dobra lokalizacja pozwoli uczniom z Brookleigh na łatwy dojazd do placówki edukacyjnej bez użycia samochodów, dodatkowo wspierając ekologiczny styl życia.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.