Zet Dom od Paweł Lis Architekci

Zet Dom od Paweł Lis Architekci

Zet Dom, zdj. Paweł Lis Architekci

Pod koniec ubiegłego roku na warszawskim Wawrze stanął interesujący dom projektu studia Paweł Lis Architekci. Budynek został zaprojektowany na planie litery „Z”, dlatego też otrzymał nazwę Zet Domu. Realizacja wyraźnie odróżnia się od zabudowy jednorodzinnej w okolicy, urzekając minimalizmem, prostotą i bezpretensjonalnością.

Zet Dom został zaprojektowany tak, by służyć czteroosobowej rodzinie. Na parterze budynku znajduje się zarówno przestrzeń do wypoczynku, jak i sypialnia rodziców. Piętro natomiast zostało przeznaczone na pokoje dziecięce. Zadbano o to, by pomieszczenia zostały dobrze doświetlone, stosując liczne przeszklenia. Wielkoformatowe okna zostały dodatkowo ocieplone, by ciepło utrzymywało się w domu również w chłodne dni.

Zet Dom, zdj. Paweł Lis Architekci

 

Szklane, delikatniejsze elementy kontrastują ze zdecydowaną bryłą domu, neutralizując jej monumentalność i ascetyczną prostotę. Ta króluje także we wnętrzach domu. Do prac wykończeniowych użyto betonu i gresu, czerpiąc z popularnego w ostatnim czasie trendu eksponowania „surowych” materiałów budowlanych. Całości dopełniają drewniane elementy ocieplające wnętrza, minimalistyczne meble i gustowne oświetlenie.

Zet Dom, zdj. Paweł Lis Architekci

 

Na szczególną uwagę zasługuje elewacja budynku. Została ona pokryta płytami klinkierowymi w kolorze kości słoniowej. W połączeniu z uproszczoną bryłą i ograniczeniem gamy kolorystycznej, a także wystrojem wnętrz, nadaje ona całości modernistycznego charakteru.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.