Zieleń, luksus i… zagadki logiczne. Wyjątkowy projekt studia Tryptique

Zieleń, luksus i… zagadki logiczne. Wyjątkowy projekt studia Tryptique

Villa M, zdj. Michael Denancé

W Paryżu we Francji powstała niezwykła budowla zaprojektowana przez francusko-brazylijskie studio Triptyque we współpracy z projektantem Philippem Starckiem i studiem krajobrazowym Coloco. Hotel w Montparnasse, Villa M, zapewni gościom wyjątkowe doświadczenia architektoniczne połączone z najwyższej jakości usługami.

Villa M to naturalistyczny manifest architektoniczny: to budynek nowej ery, w którym człowiek nie będzie stał w opozycji do natury i życia” – opisują swóju projekt architekci Olivier Raffaëlli i Guillaume Sibaud. „Gmach jest podporą dla wertykalnego ogrodu, który z czasem rozrośnie się i zajmie całą fasadę, zamieniając budynek w pionowy, leczniczy las, który sam w sobie będzie architekturą” – dodają.

Villa M, zdj. Michael Denancé

Zaraz przy wejściu do hotelu znajduje się przestronna restauracja, której wystrój ma zachęcić gości do interakcji z architekturą i otoczeniem. Niesie on również przesłanie bliskie zarówno projektantom, jak i inwestorom. „W restauracji i barze znajdują się liczne niespodzianki, ukryte miejsca i zagadki logiczne, których celem jest wzbudzenie ciekawości i przyciągnięcie wzroku odwiedzających, przypominając im, że inteligencja jest jedną z najpiękniejszych cech ludzkości” – mówi Philippe Stark, autor projektu wnętrz.

Villa M, zdj. Michael Denancé

Na najniższej kondygnacji hotelu znajdują się sale konferencyjne i eventowe do wynajęcia, dwa wyższe piętra mieszczą natomiast przestrzenie coworkingowe oraz siłownię. Na czterech ostatnich piętrach umieszczone zostały luksusowe pokoje hotelowe z przestronnymi, ozdobionymi zielenią balkonami i tarasami.

Villa M, zdj. Michael Denancé

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.