Zieleń na dachu. Warmiński dom z nagrodą European Property Awards

Zieleń na dachu. Warmiński dom z nagrodą European Property Awards

Dom w Warmii, zdj. Mobius Architekci

Projekt warszawskiego studia Mobius Architekci stanął w malowniczym, idyllicznym krajobrazie Warmii. Jego właściciele pragnęli znaleźć miejsce, które zapewni im azyl z daleka od zgiełku miast, kontakt z naturą i komfort życia w otoczeniu nowoczesnego, funkcjonalnego designu. Inwencja projektantów została doceniona przez jury konkursu European Property Design 2019/2002, które przyznało budynkowi nagrodę Grand Prix.

Budynek w kształcie litery L, którego struktura czerpie z tradycyjnego budownictwa regionalnego, dzięki czemu doskonale wpisuje się w wiejski krajobraz, pozostaje jednak konstrukcją na wskroś nowoczesną.

Dom w Warmii, zdj. Mobius Architekci

Architekci zadbali o to, by dom dobrze wpisywał się w kształt działki  ­­̶  jednym z założeń projektu było wykorzystanie kontekstu otoczenia do stworzenia przestrzeni o unikalnym, niepowtarzalnym charakterze. Dzięki temu dom wygląda, jakby wyrastał z obecnego na działce pagórka, tworząc iluzję bryły, która powstała naturalnie. By jeszcze lepiej wpisać dom w otaczającą go naturę, symetryczny i spadzisty dach budynku pokryto trawą.

Dom w Warmii, zdj. Mobius Architekci

Inwestycja o imponującej powierzchni 500m2 pozwala na obcowanie z architekturą zarówno  z zewnątrz, jak i z wnętrza domu. Przemek Olczyk, główny projektant, mówi, że pozwala to mieszkańcom „mieć ciastko i zjeść ciastko”. Większość elewacji budynku została przeszklona, dzięki czemu przebywający wewnątrz mogą podziwiać zarówno otoczenie, jak i pozostałe części zabudowy.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.