Zielony park kulturalno–handlowy w Szanghaju

Zielony park kulturalno–handlowy w Szanghaju

"1000" Drzew w Szanghaju, zdj. Noah Sheldon

Inwestycja „1000 drzew” projektu Heatherwick Studio powstaje nieopodal szanghajskiej dzielnicy kulturalnej.

Blisko dzielnicy M50 w Szanghaju, będącej ośrodkiem kulturalnym miasta, odsłonięto pierwszą część olbrzymiej inwestycji „1000 drzew”. Wizja projektantów z Heatherwick Studio zakłada stworzenie zespołu połączonych ze sobą modułowo budynków układających się w kształt wielkiej „góry”. W powstającym centrum znajdą się restauracje, siedziby firm, sklepy, galerie i inne miejsca kultury.

osiedle2
"1000" Drzew w Szanghaju, zdj. Qingyan Zhu

Nowoczesne wieżowce o zróżnicowanej wysokości zostaną otoczone wieloma kolumnami, na których szczytach znajdą się drzewa i krzewy charakterystyczne dla flory Szanghaju. Zainwestowano w aż 25 tysięcy roślin w 46 różnych gatunkach. Takie rozwiązanie ociepli i rozweseli otoczenie parku.

osiedle3
"1000" Drzew w Szanghaju, zdj. Qingyan Zhu

Zakończenie prac nad pierwszą częścią inwestycji przewidziane jest na rok 2020. Cały obiekt ma zająć ok. 300 tysięcy m2 powierzchni.

osiedle4
"1000" Drzew w Szanghaju, zdj. Qingyan Zhu

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.