Zmarł Michael Sorkin

Zmarł Michael Sorkin

Michael Sorkin, foto. archpaper.com

Uznany amerykański architekt, pisarz, urbanista i pedagog Michael Sorkin, członek honorowy World Architecture Community, zmarł w wieku 71 lat. Powodem jego śmierci były powikłania po wirusie COVID-19.

Sorkin był dyrektorem i założycielem Michael Sorkin Studio, wybitnym profesorem architektury i dyrektorem Graduate Program in Urban Design w City College of New York, a także prezesem Terreform – organizacji non-profit zajmującej się badaniami nad zrównoważonymi architekturą, budownictwem i designem przyjaznym środowisku. Współpracował z czasopismami takimi jak „The Nation”, „Architectural Record” i „AN” jako autor tekstów z dziedziny krytyki architektury.

Sorkin był laureatem licznych stypendiów i nagród. W roku 2013 otrzymał nagrodę w Design Min National Design Award, dwa lata później nagrodę Fundacji Johna Simona Guggenheima, w ubiegłym roku zaś został laureatem w kategorii Collaborative Achievement Award w plebiscycie American Institute of Architects.

Michael Sorkin, foto. Terreform

„Z głębokim smutkiem informujemy o odejściu architekta, urbanisty i płodnego pisarza, Michaela Sorkina,. Zmarł 26 marca z powodu powikłań związanych z COVID-19 […] Napisał niezliczoną ilość artykułów i ponad dwadzieścia książek. Był także świetnym redaktorem – odpowiadał za redakcję merytoryczną książek takich jak Na całej mapie i Dwadzieścia minut na Manhattanie” – możemy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Terreform.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.