Zmarł Rafael Viñoly

Zmarł Rafael Viñoly

Rafael Viñoly, zdj. https://www.rvapc.com/

Rafael Viñoly, wybitny architekt pochodzący z Urugwaju, zmarł w wieku 78 lat. Informacja o jego śmierci została ogłoszona przez biuro Rafael Viñoly Architects w czwartek 17 marca.

Viñoly był uznawany za jednego z najbardziej wpływowych architektów swojego pokolenia. Ma on w swoim dorobku wiele znanych projektów, takich jak 20 Fenchurch Street w Londynie, znany jako "The Walkie-Talkie", czy też 432 Park Avenue w Nowym Jorku, który był najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie podczas jego ukończenia do 2015 roku.

Architekt urodził się w Montevideo w Urugwaju i ukończył studia na Uniwersytecie Buenos Aires w Argentynie. Później przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie w Illinois i wlaśnie tam założył własne biuro architektoniczne. Jego styl projektowania charakteryzował się prostotą i funkcjonalnością, a jednocześnie dużą dbałością o detale.

Śmierć Rafaela Viñoly to ogromna strata dla świata architektury. Architekt był doceniany przez krytyków i miłośników architektury za wyjątkowe podejście do formy i funkcjonalności budynku, a także nowatorskie rozwiązania i charakterystyczne poczucie estetyki.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.