Zmarł architekt Gene Kohn

Zmarł architekt Gene Kohn

333 West Wacker Drive, Chicago, IL, USA, zdj. Ray Dumas

Gene Kohn, współzałożyciel biura architektonicznego Kohn Pedersen Fox Associates (KPF), zmarł w wieku 92 lat. Jego firma, znana z projektowania wysokich budynków, odniosła międzynarodowy sukces i jest uznawana za pionierską przez miłośników i znawców architektury.

Kohn urodził się w 1931 roku w Jersey City w New Jersey. Ukończył studia na Uniwersytecie Pensylwanii. W 1976 roku założył biuro architektoniczne KPF wraz z Williamem Pedersenem i Sheldonem Foxem. Wśród projektów Kohna znajdują się takie ikony architektury jak Shanghai World Financial Center w Chinach, World Bank Headquarters w Waszyngtonie, 30 Hudson Yards w Nowym Jorku, czy One Vanderbilt w Nowym Jorku. W sumie KPF ma w swoim portfolio ponad 50 budynków o wysokości powyżej 100 metrów.

Kohn był również znanym działaczem kulturalnym i filantropem, szczególnie zainteresowanym człowiekiem w środowisku miejskim. Swoje obserwacje i badania uwzględniał on w kolejnych projektach wieżowców, próbując nadać im „ludzki” wymiar i sprawiając, że będą jak najbardziej użyteczne dla odbiorców.

Architekt zmarł przed kilkoma dniami. Przyczyną śmierci, jak podają oficjalne oświadczenia, był nowotwór. Składamy rodzinie i współpracownikom Gene’a Kohna szczere kondolencje.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.