Znamy finalistów konkursu na projekt Muzeum Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych

Znamy finalistów konkursu na projekt Muzeum Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych

zdj. Gehry Partners

Poznaliśmy finalistów konkursu na projekt Muzeum Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Konkurs, którego przedmiotem była rewitalizacja dawnego węzła kolejowego, projekt obiektu muzeum oraz otaczającego je parku, stanie w mieście Pensacola w stanie Floryda.

Spośród kiludziesięciu zgłoszeń, jury konkursowe wybrało siedmiu finalistów, których zadaniem będzie przedstawienie pełnych projektów w następnej fazie konkursu. Celem konkursu jest stworzenie muzeum, które będzie służyło jako centrum kultury i edukacji, a także jako ważne narzędzie do promowania i upamiętnienia historii marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych.

zdj. BIG

 

Muzeum ma zostać zaprojektowane w sposób nowoczesny i zrównoważony, z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i materiałów. Ostateczny wybór projektu zwycięzcy zostanie ogłoszony latem tego roku. Konkurs projektowy na budowę Muzeum Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych jest jednym z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie architektury w Stanach Zjednoczonych i przyciąga uwagę wielu architektów i projektantów z całego świata.

zdj. Quinn Evans

 

Wśród prac wyróżnionych w finale znalazły się projekty studia Bjarke Ingels Studio oraz Gehry Partners.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.