Birdhouse. Raj na Bali
Alexis Dornier przedstawia trzy wyjątkowe budynki z drewna i betonu, które stanęły w lesie deszczowym na Bali. Ich wnętrza kryją piękne i wygodne przestrzenie mieszkalne z widokiem na otaczającą teren naturę.
Poznaliśmy finalistów konkursu na projekt Muzeum Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Konkurs, którego przedmiotem była rewitalizacja dawnego węzła kolejowego, projekt obiektu muzeum oraz otaczającego je parku, stanie w mieście Pensacola w stanie Floryda.
Spośród kiludziesięciu zgłoszeń, jury konkursowe wybrało siedmiu finalistów, których zadaniem będzie przedstawienie pełnych projektów w następnej fazie konkursu. Celem konkursu jest stworzenie muzeum, które będzie służyło jako centrum kultury i edukacji, a także jako ważne narzędzie do promowania i upamiętnienia historii marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych.
Muzeum ma zostać zaprojektowane w sposób nowoczesny i zrównoważony, z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i materiałów. Ostateczny wybór projektu zwycięzcy zostanie ogłoszony latem tego roku. Konkurs projektowy na budowę Muzeum Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych jest jednym z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie architektury w Stanach Zjednoczonych i przyciąga uwagę wielu architektów i projektantów z całego świata.
Wśród prac wyróżnionych w finale znalazły się projekty studia Bjarke Ingels Studio oraz Gehry Partners.
Alexis Dornier przedstawia trzy wyjątkowe budynki z drewna i betonu, które stanęły w lesie deszczowym na Bali. Ich wnętrza kryją piękne i wygodne przestrzenie mieszkalne z widokiem na otaczającą teren naturę.
Architekci po raz kolejny udowadniają, że architektura może i powinna reagować na bieżące wydarzenia na świecie i zjawiska społeczne. Kijowskie Biuro Balbek przeanalizowało osiedla uchodźców na całym świecie, aby opracować plan modułowej wioski, która mogłaby zapewnić schronienie osobom, które straciły domy podczas bombardowań i ostrzeliwań, które mają miejsce na Ukrainie.
Inwestycja na szczycie Parking House + Konditaget Lüders zdobyła nagrodę Danish Design Award 2020 w kategorii „Liveable Cities”. Projekt biura JAJA polegał na przebudowie dachu dużego zamkniętego parkingu tak, by mógł posłużyć jako duży miejski plac zabaw.
Czyste, gładkie powierzchnie, wolna przestrzeń, przeszklone ściany i naturalne światło – oto miejsce, w którym powstają dzieła sztuki nowoczesnej.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.