Zregenruj Kołobrzeg

Zregenruj Kołobrzeg

Plakat wydarzenia

Prezydent Miasta Kołobrzegu oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają architektów do udziału w konkursie Kołobrzeg Re:Generacja. Przedmiotem konkursu jest projekt pawilonów gastronomiczno – handlowych, które staną się nową wizytówką obleganej przez turystów nadmorskiej miejscowości.

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania architektoniczno - urbanistycznego dla przedsięwzięcia: projekt pawilonów gastronomiczno - handlowych usytuowanych w strefie A ochrony uzdrowiskowej Uzdrowiska Kołobrzeg. Oczekuje się, że projekt będzie wyróżniał sie pod kątem walorów architektonicznych i funkcjonalno – przestrzennych” – piszą organizatorzy.

„Prace Konkursowe oceniane będą według następujących równoważnych w swojej kategorii kryteriów:

  • jakość, czytelność i walory estetyczne rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, przez co należy rozumieć przede wszystkim skalę, proporcje planowanej zabudowy, jej stosowność w odniesieniu do otoczenia oraz zgodność z charakterem funkcji, które ona mieści;
  • integralność kompozycji całości;
  • nowatorstwo i oryginalność przyjętych rozwiązań autorskich;
  • zgodność z programem inwestorskim;
  • zgodność z projektem zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
  • zgodność ze Strategią promocji Miasta Kołobrzeg;
  • jakość rozwiązań funkcjonalnych;
  • walory eksploatacyjne, ekonomika rozwiązań;
  • elastyczność - możliwość adaptacji do zmiennych potrzeb;
  • łączny szacunkowy koszt budowy” – możemy przeczytać na stronie konkursu.

Do rywalizacji mogą stanąć jedynie profesjonaliści posiadający odpowiednie uprawnienia. W konkursie przewidziano trzy nagrody oraz dwa wyróżnienia. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 20 tys. PLN oraz zaproszenie Uczestnika Konkursu, którego Praca Konkursowa otrzymała I Nagrodę do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki w celu wykonania usługi na podstawie Pracy Konkursowej.

Termin składania zgłoszeń do konkursu mija 10 czerwca. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.