Zwycięski projekt Masslab w Helsinkach

Zwycięski projekt Masslab w Helsinkach

zdj. Masslab

Portugalskie biuro architektoniczne Masslab zwyciężyło w międzynarodowym konkursie na projekt wieżowca w Helsinkach. Budynek, który ma zostać zbudowany na miejscu dawnych, mniej funkcjonalnych budynków, będzie pełnił funkcje mieszkalne, biurowe i handlowe.

Projekt Masslab został wybrany spośród dziesiątek prac z całego świata. Zespół architektów zaproponował wykorzystanie drewna oraz szkła, aby budynki wtopiły się w kontekst, a także były przyjazne użytkownikom. Estetyczne budynki zwieńczą pokryte zielenią dachy, co pozwoli na stworzenie ekologicznego i zrównoważonego środowiska. Ponadto, w budynku znajdą się powierzchnie handlowe na parterze, a także miejsca parkingowe dla rowerów i samochodów.

zdj. Masslab

 

Zgodnie z założeniami projektowymi, budynek ma być w pełni zintegrowany z przestrzenią publiczną. Przy budynku powstanie plac zielony, który będzie służył mieszkańcom i użytkownikom budynku jako przestrzeń rekreacyjna. Projekt Masslab to doskonały przykład zrównoważonej architektury, która pozwala na harmonijną integrację budynków z otaczającym środowiskiem. Budynek w Helsinkach będzie nie tylko estetyczny, ale także funkcjonalny i przyjazny dla użytkowników oraz przyrody.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.