Zwycięski projekt nowej siedziby firmy Rolex w Nowym Jorku

Zwycięski projekt nowej siedziby firmy Rolex w Nowym Jorku

Projekt siedziby firmy Rolex, zdj. David Chipperfield Architects

Laur zwycięstwa przypadł pracowni David Chipperfield Architects. Architekci przyłożyli wszelkich starań, by nowa siedziba producenta luksusowych zegarków godnie reprezentowała wizerunek firmy.

Jak w zegarku

Produkująca kultowe zegarki firma Rolex od lat 70. zajmowała budynek na rogu „najdroższej ulicy świata” – obfitującej w dziesiątki sklepów luksusowych marek Piątej Alei na nowojorskim Manhattanie. Aby unowocześnić wizerunek firmy i dodać mu więcej prestiżu, władze marki zdecydowały o rozpisaniu międzynarodowego konkursu na nowy projekt kamienicy.

rolex 2
Projekt siedziby firmy Rolex, zdj. David Chipperfield Architects

Nowy 25-piętrowy budynek będzie zajmował 15 300 m2. Imponujących rozmiarów wieża będzie mieściła biura firmy Rolex oraz innych najemców. Na parterze natomiast będzie znajdować się stacjonarny sklep marki. Efektowna przeszklona budowla będzie składać się z „ustawionych na sobie” od największego do najmniejszego sześciennych modułów. Pomiędzy nimi znajdą się obsadzone roślinnością tarasy widokowe i spacerowe. Jak utrzymuje Rolex, nowy budynek ma odzwierciedlać wartości wyznawane przez markę: precyzję, jakość i doskonałość.

rolex 3
Projekt siedziby firmy Rolex, zdj. David Chipperfield Architects

„Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani do zaprojektowania budynku siedziby Rolex USA. Nasz zespół dążył do stworzenia wzorcowego budynku odpowiadającego wizerunkowi i tradycji marki Rolex, a także wyróżniającej się lokalizacji przy Piątej Alei” – mówi David Chipperfield z DCA.

źródło: bdonline.co.uk

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.