Zwycięskie projekty studia HENN

Zwycięskie projekty studia HENN

Brainergy Hub, zdj, HENN

Firma architektoniczna HENN wygrała w ostatnim czasie aż dwa konkursy architektoniczne w Niemczech: Brainergy Hub w Jülich oraz Forum Języka Niemieckiego w Mannheim. Pierwsza z propozycji charakteryzuje się okrągłą formą, nawiązującą do badań nad pozyskiwaniem energii odnawialnej, druga zaś stanowi otwartą dla wszystkich przestrzeń, która promuje komunikację i interakcję z innymi poprzez zdobywanie nowych doświadczeń.

Charakterystyczny projekt Brainergy Hub wykorzystuje innowacyjne materiały i źródła odnawialne, aby stworzyć całkowicie pasywny, ekologiczny, samowystarczalny budynek. Projekt zostanie wzniesiony przy głównej autostradzie, dlatego architektom zależało na tym, aby nawiązywał do formy latarni morskiej, symbolizując zwrot Niemiec w kierunku energii odnawialnej i rozwoju w zgodzie z naturą. Okrągły kształt budynku, jak twierdzą architekci, symbolizuje równość i demokrację.

Forum Języka Niemieckiego, zdj, HENN

 

Organizowany przez Fundację Klausa Tschira konkurs Forum Języka Niemieckiego miał na celu według słów twórców „umożliwienie wszystkim nieograniczonego dostępu do wiedzy o języku niemieckim, a także aktywne zaangażowanie ludzi w badania językowe”. Zwycięski projekt HENN bada sposoby, w jakie ludzie uczą się języków. Stawiają na współpracę, wsparcie i kontakt z innymi. Oprócz przestrzeni edukacyjnych w budynku znajdą się również przestrzenie wystawiennicze i wspólne, umożliwiające organizację wydarzeń i imprez.

Brainergy Hub, zdj, HENN

 

„Chcieliśmy stworzyć zachęcający i dostępny budynek za pomocą prostych środków. Nasz projekt bazuje na prostych elementach konstrukcyjnych (widoczna konstrukcja stropu, charakterystyczne wnętrza, powtarzalna ścieżka schodów zewnętrznych itp.). Ten podstawowy, niemal archetypiczny system konstrukcyjny pozwala na elastyczną, zabawną sekwencję przestrzenną, której znaczenie wyłania się poprzez użytkowanie” – mówi Armin Nemati, dyrektor ds. projektowania w HENN Berlin.

Brainergy Hub, zdj, HENN

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.