Konkurs na projekt Centrum Zwiedzających przy Muzeum na Majdanku

Konkurs na projekt Centrum Zwiedzających przy Muzeum na Majdanku

Pomnik upamiętniający zamordowanych w obozie koncentracyjnym na Majdanku, zdj. majdanek.eu

Państwowe Muzeum na Majdanku ogłosiło konkurs na projekt rozbudowy Centrum Obsługi Zwiedzających Muzeum oraz rewitalizacji istniejącego budynku.

Państwowe Muzeum na Majdanku jest jednym z największych ośrodków w Polsce, które zachowują pamięć o zamordowanych w obozach koncentracyjnych Żydach i Polakach. Zwiedzający Majdanek mogą na własne oczy zobaczyć zachowane budynki dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, a także stałe i czasowe wystawy, które przedstawiają niezwykle trudną i brutalną codzienność więźniów. 

Po wielu latach funkcjonowania budynek Centrum Zwiedzających doczeka się gruntownej renowacji, która pozwoli obejrzeć eksponaty Muzeum większej liczbie osób i podnieść jakość doświadczeń zwiedzających. Jednym z głównych założeń nowego projektu Centrum Zwiedzających jest zwiększenie dostępności budynków dla osób z niepełnosprawnościami i trudnościami w poruszaniu się.

„Cel Konkursu stanowi uzyskanie najlepszej pod względem architektonicznym, przestrzennymi funkcjonalno–użytkowym koncepcji rozbudowy budynku Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku wraz z zagospodarowaniem terenu, w obszarze wskazanym w Załączniku nr 10. Zadaniem Konkursu jest wyłonienie, poprzez weryfikację i ocenę zgodnie z zasadami Regulaminu Konkursu najlepszej koncepcji na opracowanie Dokumentacji projektowej umożliwiającej realizację Inwestycji. Uczestnik Konkursu, którego pracę Sąd Konkursowy uzna za najlepszą, zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie Dokumentacji projektowej będącej uszczegółowieniem pracy konkursowej. Przedmiotem Konkursu jest opracowanie i przedstawienie koncepcji konkursowej rozwiązań projektowych rozbudowy Centrum Obsługi Zwiedzających oraz przebudowy i aranżacji istniejącego budynku w niezbędnym zakresie - zgodnie z wymogami i na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie Konkursu” – czytamy w ogłoszeniu.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 26.08.2022 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.