Luksusowe osiedle odporne na COVID. Gdzie powstało i czym się charakteryzuje

Luksusowe osiedle odporne na COVID. Gdzie powstało i czym się charakteryzuje

Eko Waterfall Residence, zdj. Studio BB architekci

Wyjątkowe miejsce, którego holistyczne podejście do naszych zmieniających się w dobie popandemicznej rzeczywistości potrzeb zachwyca niecodziennymi rozwiązaniami i zapierającym dech w piersiach designem — poznaj jedyny i niepowtarzalny kompleks Eko Waterfall Residence odporny na COVID 19.

Okres pandemii odcisnął swoje piętno na wielu branżach, na stałe zmieniając zarówno przewodnie kanony estetyki i designu, jak i potrzeb samych klientów. Dokąd zmierzają architektoniczne trendy? Czym jest stworzone przez zespół architektów STUDIO BB kompleks Eko Waterfall Residence i dlaczego właśnie on spełnia wszystkie oczekiwania, zmieniającego się rynku nieruchomości? Przekonaj się sam!

Osiedle COVID — innowacyjność i ekologiczny design


Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa bardzo wpłynęła nie tylko na rynek nieruchomości, ale również na gusta samych nabywców. Spora część inwestorów i klientów zainteresowanych luksusowymi apartamentami, ze względów bezpieczeństwa przeniosła się ze ścisłego centrum na spokojniejsze i mniej zamieszkane obrzeża miast. Pozbawione miejskiego zgiełku, zielone tereny wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie, przynoszą ukojenie i pozwalają odpocząć po trudnym i intensywnym dniu.

Eko Waterfall Residence, zdj. Studio BB architekci


Innowacyjne osiedle COVID to nietuzinkowa odpowiedź zespołu STUDIO BB na zmieniające się potrzeby i realia. Kompleks Eko Waterfall Residence to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które ma zapewnić mieszkańcom swobodny dostęp do natury, nawet podczas lockdownów. Przepiękne tarasy, zjawiskowe baseny oraz zaaranżowane ze smakiem i klasą wnętrza mają zapewniać mieszkańcom poczucie intymności, bezpieczeństwa oraz pełnej wygodny, dzięki dostosowaniu przestrzeni do realiów m.in. coraz popularniejszej pracy zdalnej.

Kompleks Eko Waterfall Residence — osiedle blisko natury


Jedyne w swoim rodzaju osiedle COVID ma do zaoferowania swoim lokatorom niepowtarzalne mieszkania premium odporne na koronawirusa. Dzięki zagospodarowaniu stosunkowo małej działki o powierzchni  5000 metrów kwadratowych możliwe było uzyskanie aż 52. budynków, co przekłada się na intensywność przeszło 100 jednostek na hektar. Osiągnięty wynik odpowiada intensywności standardowego osiedla wielorodzinnego, z tą różnicą, że kompleks Eko Waterfall Residence wykorzystuje niemal 100% powierzchni biologicznie czynnej, a to za sprawą wykorzystanej koncepcji zielonych dachów.

Eko Waterfall Residence, zdj. Studio BB architekci


Luksusowe osiedle odporne na COVID odpowiada również na współczesne potrzeby intensywnej zabudowy, wykorzystując nowatorskie spiętrzone zagospodarowanie. To m.in. dzięki niemu możliwe jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do terenów zielonych, zachowując standardy bezpiecznej odległości od sąsiednich apartamentów i ich mieszkańców. Poczucie intymności i zapewnienie komfortowej przestrzeni tylko dla siebie spowodowały, że osiedle COVID stanowi dopracowaną odpowiedź na współczesne potrzeby rynku nieruchomości.

Eko Waterfall Residence, zdj. Studio BB architekci


Każdy dom należący do kompleksu ma powierzchnię 250 m2, wyposażony został w duże przeszklenie w salonie o powierzchni ok.  80m2, przez które mieszkańcy podziwiać będą mogli zachwycający widok na zielony taras i bezkrawędziowy basen. System wody jest w pełni ekologiczny — polega na obiegu wtórnym przefiltrowanej, szarej wody, która wypełnia baseny, a także dba o właściwe nawodnienie drzew i innych zasadzonych roślin.

Choć ze względu na zachowanie prywatności właścicieli domów należących do kompleksu, dokładna lokalizacja, realizowanego przez Green&Sustainable Ltd. osiedla jest utajniona, z nieoficjalnych źródeł wynika, że jest to wybrzeże Zanzibaru.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.