Ośrodek sportowy "Stodoły" - Zalew Rybnicki odzyska blask
Ośrodek sportowy "Stodoły" - Zalew Rybnicki odzyska blask
Zalew Rybnicki jest jednym z najpopularniejszych miejsc, w których można uprawiać sport czy spacerować. Obiekt ten jednak przez brak systematycznych remontów stracił na atrakcyjności. Zniknęło przede wszystkim molo oraz punkty gastronomiczne.
Niedawno prywatny inwestor postanowił odnowić to miejsce. Chce on, aby Zalew generował zyski przez cały rok, a wspomaga go w tym zespół architektów z pracowni Toprojekt. Nowy projekt zakłada zaplanowanie wszystkich tras komunikacyjnych i wyburzenie części starych budynków. Dodatkowo powstaną trzy nowe pomosty: pierwszy obsługiwać będzie windsurferów, drugi żeglarzy i spacerowiczów, a trzeci zostanie zamieniony na kawiarnię na wodzie. Na lądzie natomiast stworzone zostaną: tor dla rolkarzy, place zabaw, boiska, stoły do pingponga czy pole do minigolfa. Zimą dostępne będzie lodowisko oraz tor do narciarstwa biegowego.
Na terenie jeziora pojawi się także restauracja, której projekt jest już gotowy. Została ona umieszczona nad wodą, co zapewnia bardzo przyjemny widok. Projekt zakłada, że restauracja będzie składała się z prostej bryły z drewna, połączonej z detalami ze świata żeglarskiego. Restauracja posiada płaski dach, a jej kształt dopasowany został do działki, na której ma się znaleźć. Część parteru została podcięta, a główną zaletą restauracji ma być przeszklona ściana. Sala na piętrze jest w stanie pomieścić około 250 osób. Do ogrzewania restauracji wykorzystano pompy ciepła, które pozwalają na zredukowanie kosztów energii potrzebnej do zapewnienia odpowiedniej temperatury w tak dużym obiekcie.
Ośrodek Sportowy Stodoły
Lokalizacja: Rybnik Inwestor: inwestor prywatny Zespół projektowy: arch. Marek Wawrzyniak, arch. Alina Kudla, mgr inż. arch. Katarzyna Mazurek, mgr inż. Izabela Groborz-Musik, mgr inż. arch. Karol Wawrzyniak, mgr inż. arch. Barbara Łaźniewska, stud. Szymon Jania Projekt: 2013 Powierzchnia całkowita: 1 194 m2
Drapacz chmur położony w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zaprojektowany przez przedsiębiorstwo architektoniczne Skidmore, Owings and Merrill na zlecenie trzech gigantów: Samsung Constructions, BESIX i Arabtec. Konstrukcja budynku nawiązuje do wzornictwa charakterystycznego dla islamskich świątyń oraz tzw. kwiatu pustyni.
Tegorocznym laureatem nagrody Pritzkera, nazywanej często „architektonicznym Noblem” został japoński architekt, urbanista oraz teoretyk, Arata Isozaki.
Jedną z form promocji prestiżowego Southern California Institute of Architecture są konstruowane od kilku lat na kampusie uczelni pawilony uświetniające koniec roku akademickiego. Fotografie, które dziś publikujemy przedstawiają zeszłoroczną realizację, która uświetniła 40-sto lecie uczelni. Za realizację pawilonu odpowiedzialne było studio Oyler Wu i grupa najlepszych studentów instytutu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.