Strefa wewnętrzna i outdoorowa. O przenikaniu w aranżacjach wnętrz

Strefa wewnętrzna i outdoorowa. O przenikaniu w aranżacjach wnętrz

zdj. Roberti Rattan

Relaks, wyciszenie i regenerujący odpoczynek po ciężkim dniu to marzenie każdego z nas. Czy wiesz, w jaki sposób urządzić swoje patio i salon, aby stanowiły stylową, doskonale uzupełniającą się całość? Sprawdź, czym jest przenikanie się stylów aranżacyjnych i zaprojektuj swoją przestrzeń marzeń!

Nowoczesny design to przede wszystkim użytkowość, funkcjonalność i umiejętne łączenie pierwotnej natury z nowoczesnością. Surowe materiały oraz oszczędna forma już dawno zdominowały aranżacje outdoorowe, by w końcu stać się harmonijną, a nawet integralną częścią salonów i sypialni. Czym jest zjawisko przenikania się przestrzeni? W jaki sposób wpływa na design Twojego wnętrza i jak właściwie zaprojektować zewnętrzne przedłużenie salonu? Poznaj trendy, które odmienią Twój dom!

Świadomy minimalizm


Oszczędność i prostota to bez wątpienia najpopularniejsze trendy ostatnich lat. Fascynacja ekologią i zero waste sprawiły, że wykonane ze sztucznych materiałów elementy wyposażenia wnętrz, ustąpiły miejsca naturalnemu drewnu i kamieniom. Jednak w minimalizmie liczy się coś więcej niż tylko design. Przede wszystkim chodzi o wysoką jakość i ponadczasowość. Minimalizm hołduje meblom i dodatkom, których pięknem można cieszyć się przez wiele lat, wkładając jedynie minimalny wysiłek w ich impregnację czy renowację.

zdj.  Matthew Williams/architecturaldigest.com

Aranżacja wnętrz w oszczędnym stylu to również naturalna kolorystyka, która swoją paletą sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu. Niezwykle modne są jasne beże, brązy, szarości i biel, ale również niektóre odcienie zielonego i niebieskiego. Warto także pamiętać złagodzeniu przestrzeni. Pomogą w tym naturalne tkaniny, przełamują surowość pomieszczeń.

Idea przenikania się przestrzeni


Zarówno potrzeba bliskości i jedności z naturą, jak i pandemia zmieniły nasze postrzeganie dotyczące przestrzeni. Coraz chętniej otwieramy się na takie rozwiązania jak przeszklone, rozsuwane ściany, prowadzące wprost na niewielki ogródek lub przestronny taras. Niezwykle popularnym trendem stało się również świadome zacieranie granic pomiędzy wystrojem wnętrza a designem ogrodu, czy patio.

zdj. Future

Aranżacja wnętrz stawiająca na przenikanie się stylów to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób pragnących bliskości z naturą, lubiących spędzać większość czasu na świeżym powietrzu. Taki zabieg pozwala przede wszystkim cieszyć się otwartą przestrzenią, znacznie powiększając wizualnie zarówno salon, jak i sam ganek. Spójne meble, starannie przemyślane dodatki i rodzaj wykorzystanego oświetlenia sprawią, że taras i salon z dwóch oddzielnych stref funkcjonalnych, staną się jedną, integralną całością.


Przenikanie się stylów przestrzeni outdoorowej z wnętrzem mieszkania ma również kilka istotnych zalet, mających pozytywny wpływ na naszą psychikę. Po pierwsze sprzyja pozytywnemu myśleniu, a po drugie zapobiega poczuciu alienacji i przytłoczenia nadmierną ilością codziennych obowiązków.

Outdoor – nowy luksus


Posiadanie ogrodu czy tarasu, które umożliwiałyby spokojny wypoczynek w ciepłe, słoneczne dni stało się w ostatnich latach synonimem wysokiego standardu mieszkania i luksusu. Ogromny wpływ na takowe postrzeganie przestrzeni przydomowej miała oczywiście pandemia, która udowodniła nam, jak niezwykle istotny dla naszego zdrowia jest ruch, a także świeże powietrze.

zdj. Taran Wilkhu


Aranżacja wnętrz spójna z przestrzenią outdoorową to pozwalająca na chwilę wytchnienia i bliskość z naturą płaszczyzna, dzięki której możemy choć przez chwilę poczuć lekki, sielankowy klimat towarzyszący nam często podczas wakacji, czy choćby weekendowych wypadów poza miasto.

Pozwól sobie na odpoczynek, na jaki zasługujesz! Zaproś do swojego wnętrza nieco zielonego ogrodu i ciesz się bliskością natury każdego dnia!

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.