Zwycięzcy konkursu Dobry Design 2020, cz.I

Zwycięzcy konkursu Dobry Design 2020, cz.I

Bateria Franke Vital/Franke, źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

5 grudnia 2019 r. w Centrum Praskim Koneser w Warszawie miała miejsca gala, podczas której jury składające się z ponad 150 specjalistów wręczyło nagrody w plebiscycie produktów do aranżacji i wykończenia wnętrz. Zaproszeni architekci oraz projektanci przyznali nagrody i wyróżnienia w 12 kategoriach. 

Ostatecznie wręczono 15 statuetek oraz 24 wyróżnienia w kategoriach takich jak: "Przestrzeń pokoju dziennego", "Przestrzeń kuchni i jadalni", "Przestrzeń sypialni i garderoby", "Przestrzeń łazienki", "Przestrzeń dziecka", "AGD", "Podłogi i ściany", "Nowoczesne technologie", "Otoczenie domu", "Wnętrza i obiekty publiczne", "Drzwi i okna" i "Projekt wnętrza". Dodatkowo przyznano specjalną nagrodę konsumentów oraz nagrodę redakcji magazynu "Dobrze Mieszkaj". 

Śledząc najnowsze trendy aranżacji i wykończenia wnętrz przyjrzymy się bliżej 12 zwycięzcą poszczególnych kategorii konkursu Dobry Design 2020, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność wśród rodzimych producentów, aspirując do roli wydarzenia opiniotwórczego, z werdyktami którego powinni liczyć się twórcy szeroko pojętego designu w Kraju nad Wisłą. Oto one:      

1. Kategoria „Przestrzeń pokoju dziennego”: Kolekcja Hoko – minimalistyczne lustra z mosiężnym uchwytem/GieraDesign

Kolekcja Hoko – minimalistyczne lustra z mosiężnym uchwytem/GieraDesign,
źródło: www.dobrzemieszkaj.pl 

Na salonach wciąż króluje minimalizm. Świetną ilustracją tego, zdawałoby się banalnego stwierdzenia, jest tegoroczny zwycięzca w kategorii "Przestrzeń pokoju dziennego", czyli Kolekcja Hoko – minimalistyczne lustra z mosiężnym uchwytem dostępne na rynku od września 2019 r. w wielu wariantach kolorystycznych. Lustra te definiuje okrągła tafla na pionowym zawiesiu wykonanym ze szlachetnego mosiądzu. Dodatkowo twórcy chwalą się precyzyjnie oszlifowanymi i wypolerowanymi krawędziami tafli swoich zwierciadeł, podkreślając dbałość o każdy detal. 

Lustra Hoko reklamowane są jako idealne ozdoby każdego salonu, jadalni, czy sypialni. Ich podlew zabezpiecza teflon, który ma przeciwdziałać destrukcyjnemu działaniu wilgoci, natomiast szklana tafla chroniona jest specjalną folią wzmacniającą. Lustra dostępne są w rozmiarach fi 40; 50; 60; 70; 80 i 90; istnieje również możliwość wykonania ich na tzw. wymiar. 

Nowoczesność połączona z elegancją w średnio wygórowanej cenie (od 999 zł, w zależności od rozmiaru). Lustra Hoko na pewno nie oszpecą naszych ścian, są więc idealną propozycją dla ludzi, którzy chcą "bezpiecznie" urządzić swoje domy. Kolekcja Hoko to początek naszej pracy z czystym mosiądzem. Obiecujemy, że linia ta będzie się rozwijała, mosiądz to bowiem wspaniały materiał, a praca z nim daje nam dużą satysfakcję – stwierdziła Aleksandra Giera, dyrektor artystyczny w firmie Giera Design.

2. Kategoria „Przestrzeń kuchni i jadalni”: Bateria Franke Vital/Franke

Bateria Franke Vital/Franke, 
źródło: www.dobrzemieszkaj.pl 

Dostępna od 2019 r. w trzech wariantach Bateria FRANKE VITAL przyciąga uwagę swoim oryginalnym wyglądem. Jednak to nie walory wizualne a system łączący aktywny filtr węglowy z zaawansowaną technologicznie membraną bioniczną uczynił z niej najlepszy produkt do kuchni i jadalni. System ten reklamowany jest jako pionierski i to jedynie za 1299 zł (cena minimalna), co jednak znacząco przekracza możliwości finansowe większości polskich rodzin. W "zestawie" dostajemy wymienny filtr kapsułkowy, który jednorazowo może przefiltrować do 500 litrów wody. Oczywiście dodatkowym wydatkiem są kapsułki dostępne online. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności instalowania dodatkowych urządzeń pod zlewozmywakiem.

Jak chwalą się autorzy, ich technologia umożliwia usunięcie z filtrowanej wody 99,9% bakterii i wirusów oraz mikrocząsteczek plastiku, przy okazji chroniąc środowisko naturalne. Nagroda w konkursie Dobry Design 2020 to nie pierwsze wyróżnienie dla baterii Vital. Jak zauważył Jarosław Kril, przedstawiciel firmy Nowicki PR, agencji odpowiedzialnej za public relations marki Franke bateria pozwala oszczędzać nie tylko na wodzie mineralnej, ale także oszczędzać środowisko, co jest obecnie priorytetem dla firmy Franke. Jeżeli tylko stać was na taki wydatek, na pewno warto zainwestować w ten produkt, a przy okazji cieszyć się jego futurystycznym wyglądem.             

3. Kategoria „AGD”: Bezprzewodowy mop elektryczny FC 3 /Kärcher

Bezprzewodowy mop elektryczny FC 3 /Kärcher,
źródło: www.dobrzemieszkaj.pl 

Produkt przeznaczony dla ludzi wyraźnie niedoceniających uroków stawania w szranki z własną podłogą przy pomocy klasycznego, często "włochatego" mopa. Mop elektryczny FC 3 reklamowany jest jako urządzenie "o wiele bardziej zaawansowane technicznie". Co to w praktyce oznacza? Urządzenie posiada specjalny zbiornik, gdzie odprowadzany jest brud, który zbierają szybko obracające się pady z mikrowłóknami. Prosta konstrukcja. Dodatkowo mop wyposażony jest w wyświetlacz LED, który pokazuje stan naszej baterii, gdyż sprzęt ten nie posiada kabla. Wygodne? Tak, jeśli nie zapomnimy jej naładować. 

Producent zwraca uwagę na nowoczesny, elastyczny design swojego cudeńka, które na rynku dostępne jest od 2019 r. w cenie 1149 zł. Teoretycznie nasza podłoga po potraktowaniu FC 3 ma być sucha już po ok. dwóch minutach, co może robić wrażenie. Projektując nasze urządzenia stawiamy nie tylko na niezawodność i funkcjonalność, ale również na design – podkreślił Mateusz Stachowicz, specjalista ds. komunikacji marketingowej i PR w firmie Kärcher.

4. Kategoria „Przestrzeń dziecka”: Lustro House/Ruke

Lustro House/Ruke,
źródło: www.dobrzemieszkaj.pl 

Kolejne lustro wśród zwycięzców Dobrego Designu 2020. Tym razem produkt stworzony z myślą o dzieciach, jak również, a może przede wszystkim, ich rodzicach, którzy będą chcieli stylowo umeblować swój dom. Lustro ma również świetnie prezentować się w przedszkolach czy salach zabaw. Produkt, według zamysłu jego twórców, jest odpowiedzią na wyzwania stawiane przez nowoczesny design.

Wyróżnikiem dostępnych na rynku od czerwca 2019 r. "House" są wyraziste, drewniane ramy, stworzone z dużą dbałością o detale. Szerokość ram wynosi 5 cm. Producent proponuje dwa warianty ich wykonania: "z dwukrotnie olejowanej liściastej sklejki lub wodoodpornej płyty MDF pomalowanej wieloskładnikowym lakierem na kolor biały lub czarny". Ciekawą opcją jest możliwość połączenia pojedynczych "domków" w większą konstrukcję, która może ozdobić obszerne fragmenty naszej ściany. Najwyższej jakości belgijskie tafle luster zabezpieczone są specjalną folią, która, w razie rozbicia, ma chronić przed wysypaniem się kawałków szkła. Ceny "House" uzależnione są od ich rozmiaru oraz wariantu. Wszystko to prezentuje się imponująco, jednak w redakcji pojawiają się głosy, że lustro może być ostatnią rzeczą jakiej pragną nasz pociechy.      

Kolejnych nagrodzonych produktów szukajcie w części II.        

Źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.