Zwycięzcy konkursu Dobry Design 2020, cz.III

Zwycięzcy konkursu Dobry Design 2020, cz.III

Mieszkanie pełne kontrastów na katowickiej Koszutce/Wellcome Home, źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

Oto trzecia odsłona naszego zestawienia najlepszych dwunastu produktów do aranżacji i wykończenia wnętrz wybranych przez architektów i projektantów w konkursie Dobry Design 2020:

9. Kategoria: „Wnętrza i obiekty publiczne”: Zestaw Lithoss: lampka+włącznik+gniazdo 230V+ładowarka USB/Produkt Design

zestaw-lithoss-lampka-wlacznik-gniazdo-230v-ladowarka-usb-produkt-design-5
Zestaw Lithoss/Produkt Design, źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

 

Zestaw Lithoss składający się z lampki, włącznika, gniazda 230V oraz gniazda USB to produkt stworzony z myślą o przestrzeniach hotelowych. Zestaw, obecny na rynku polskim od 2006 r., został doceniony za stylowy, rzucający się w oczy wygląd oraz funkcjonalność. 

Łatwo wyobrazić sobie, że idealnym miejscem dla tego schludnego "panelu" jest fragment ściany zlokalizowany w okolicach łóżka. Posiadający dwuletnią gwarancję produkt dostępny jest wyłącznie na zamówienie i raczej nie zainteresuje klienta indywidualnego.     

10. Kategoria: „Drzwi i okna”: Ościeżnica niewidoczna obustronnie zlicowana Sara 125/Leon Witas

Ościeżnica niewidoczna obustronnie zlicowana Sara 125/Leon Witas,
źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

Jeden z bardziej zagadkowych produktów pośród zwycięzców konkursu Dobry Design 2020. Dostępna na rynku od 2019 r. Ościeżnica niewidoczna obustronnie zlicowana Sara 125 przeznaczona jest do ścian murowanych lub GK oraz do ścian zewnętrznych i wewnętrznych. 

Cena produktu zależna jest od jego parametrów technicznych. 

11. Kategoria: „Projekt wnętrza”: Mieszkanie pełne kontrastów na katowickiej Koszutce/Wellcome Home

Mieszkanie pełne kontrastów na katowickiej Koszutce/Wellcome Home,
źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

W tym roku nagroda za projekt wnętrza mieszkalnego powędrowała do studia Wellcome Home. Twórcy zaprezentowali kolorowe i zdynamizowane wnętrze mieszkania na katowickiej Koszutce. 

Koncept zaprezentowanego w maju w 2019 r. "Mieszkania pełnego kontrastów" oparty jest o, zastaną przed remontem, surową cegłę. Stała się ona wyrazistym tłem dla nasilonych akcentów kolorystycznych wyrażonych poprzez meble oraz obrazy. Całość "pejzażu" wnętrza utrzymana jest w duchu minimalistycznym. 

Efekt uzyskany przez katowickich projektantów budzi silne z kojarzenia z industrialnymi wnętrzami loftów, które w Kraju nad Wisłą stają się coraz bardziej popularne.  

12. Kategoria: „Przestrzeń łazienki”: Bateria D1/Duravit oraz Brodziki na miarę - seria Teos/Radaway

Bateria D1/Duravit, źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

W kategorii "Przestrzeń łazienki" jury Dobrego Designu 2020 przyznało dwie równorzędne pierwsze nagrody, które powędrowały do Duravit (za baterię D1) oraz Radaway (za Brodziki na miarę - seria Teos).  

Bateria D1 (projekt Matteo Thunena i Antonio Rodrigueza) dostępna jest w dwóch wersjach: chrom lub czarny mat. Swój futurystyczny wygląd zawdzięcza mocno zarysowanym konturom. Wyróżnia ją autorski syfon, węże ciśnieniowe oraz zawory kątowe. 

Dostępna na rynku od drugiej połowy 2019 r. posiadająca starannie ocynkowaną powierzchnię bateria hipnotyzuje przejrzystą, intuicyjną konstrukcją. Produkt można także skonfigurować pod swoje indywidualne potrzeby. Designerska perełka!    

Brodziki na miarę - seria Teos/Radaway, 
źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

Dostępne na rynku polskim od 2019 r. brodziki Teos wykonane są z konglomeratu marmurowego. Ich główną zaletą jest wysoka odporność na nacisk. Prócz trwałości produkt firmy Radaway posiada antybakteryjną powierzchnię, która zapewnia ochronę przed grzybicą, wilgocią, a także odbarwieniami oraz brudem. 

Dodatkowym pulsem kosztującego od 1340 zł brodzika jest estetyczny wygląd oraz możliwość dopasowania jego wymiarów do indywidualnych potrzeb.       

Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów! 

źródło: www.dobrzemieszkaj.pl

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.