Made in Śląsk - artystyczna instalacja architektoniczna

Made in Śląsk - artystyczna instalacja architektoniczna

Projekt Made In Śląsk czyli Instalacja Klastra Przemysłów Kreatywnych jest wynikiem połączenia sił artystów, architektów, projektantów, fotografów i grafików. Stworzyli oni wspólnie w hali gliwickiego dworca centralnego „Śniadanie na trawie”. 45 metrów kwadratowych przestrzeni publicznej zapełniono przede wszystkim trawą i paletami przemysłowymi sprawiało wiele funkcji jednocześnie.

Jednym z głównych aspektów tej instalacji jest zwrócenie uwagi na wykorzystanie przestrzeni miejskiej oraz uzmysłowienie ludziom, że kreatywność można odnaleźć wszędzie, nawet na dworcu.

001_905

O wybranej lokalizacji zdecydowała przede wszystkim potencjalna liczba osób, która może skorzystać z tego projektu. Jego głównym założeniem było sprowokowanie przechodniów do odnalezienia się w centrum instalacji. Projekt pozwala przede wszystkim na chwilę odpoczynku i możliwość porozmawiania z innymi osobami.

Projekt: Klaster Przemysłów Kreatywnych „Made In Śląsk”
Powierzchnia: 45m2
Lokalizacja: Hala Dworca PKP, Gliwice
Projekt i realizacja: czerwiec-październik 2013
Zdjęcia: Artur Jurkowski

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.