Architekci i fabryka czekolady

Architekci i fabryka czekolady

Zakład produkcyjny Wedla, źródło: Wiki Commons

Biuro Bulanda i Mucha Architekci zaprojektowało nowy budynek dla warszawskiej fabryki czekolady Wedla.

Na spacer i czekoladę

Fabryka Wedla znajduje się na warszawskiej Pradze. Główny budynek fabryki nie budzi większych zastrzeżeń, jest estetyczny i dobrze utrzymany. Na jego tyłach natomiast straszą stare, nieużywane silosy i niszczejące zabudowania przemysłowe. Na nieszczęście, właśnie te elementy są najbardziej widoczne z pobliskiego Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego, przez mieszkańców nazywanego Skaryszakiem.

E.-Wedel2
Fabryka Wedla, XIX w., źródło: warszawawpigulce.pl

 

 

Projektantów, którzy zajmą się przebudową nieestetycznych budynków, wyłoniono w drodze konkursu. Padło na biuro Bulanda i Mucha. Architekci zaproponowali usunięcie silosów i zrujnowanych zabudowań – na ich miejscu stanie nowoczesny, minimalistyczny budynek produkcyjny.

wedel
Projekt przebudowy fabryki, BIMArchitekci

Jego dwa najwyższe piętra przeznaczone będą na pijalnię czekolady, kawiarnię i sklepik. Dzięki temu zwiedzający fabrykę turyści oraz spacerowicze ze Skaryszaka będą mogli usiąść i skosztować słodkości Wedla. Na samym szczycie budynku znajdzie się taras spacerowy.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.