Architecture of Time. Konkurs

Architecture of Time. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich do udziału w konkursie Architecture of Time, którego przedmiotem jest projekt centrum społeczności i nauki.

Tylko nieliczne koncepty z tysięcy stworzonych przez człowieka przetrwały w niemal niezmienionej formie całe stulecia, a nawet tysiąclecia. Większość z nich nie została stworzona z myślą o długowieczności – okazały się ponadczasowe wraz z upływem czasu.

Budynki, często definiowane przez ciągłe zmiany społeczne, prosperują przez długi czas, a ich forma ewoluuje i dostosowuje się do potrzeb społeczeństw. Czy możemy budować tak, aby formy architektoniczne nie potrzebowały zmian, aby funkcjonować w kolejnych dziesięcioleciach? Czy jest możliwe stworzenie formy absolutnie uniwersalnej, użytecznej niezależnie od kształtu społeczeństwa i zmieniających się trendów?

Jako przykład ponadczasowego budynku organizatorzy przedstawili Partenon, został pierwotnie zbudowany jako świątynia, ale w ciągu swojej 2500-letniej historii przyjął rolę skarbca, kościoła, katedry i meczetu, koszarów wojskowych i składu amunicji. Dziś, zasłużywszy się społeczeństwom, jest chętnie odwiedzaną przez turystów atrakcją.

Przedmiotem konkursu jest ponadczasowy projekt centrum nauki i społeczności. Uczestnicy będą mieli dużą dowolność w doborze środków i materiałów. Konkurs ma charakter koncepcyjny, mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 6 marca 2023. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.