Wnętrze Roku 2021
Rusza kolejna edycja konkursu Wnętrze Roku. Architekci wnętrz będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i walczyć o nagrody przewidziane przez organizatorów.
Zapraszamy do udziału w konkursie BIO HOME, który zbierze i nagrodzi najlepsze projekty domów mieszkalnych oparte na zasadach projektowania biofilnego. Przed uczestnikami stoi wyzwanie połączenia współczesnych trendów architektonicznych z motywami naturalnymi.
Siedliska ludzkie są budowane tak, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców jako istot biologicznych, żyjących w naturalnym otoczeniu. Do realizacji tego typu siedlisk można wykorzystać projektowanie biofilne. To znacznie więcej niż wprowadzenie do architektury elementów natury, to nawiązanie silnego połączenia ze wszystkimi jej aspektami, takimi jak rośliny, światło, materiały, tekstury i wzory.
Nasza skłonność do interakcji z naturą jest zapisana w naszych genach, dlatego musimy wzmacniać i pielęgnować tę więź, pozostając w stałym kontakcie z florą w naszym codziennym życiu. Większość czasu spędzamy w naszych domach, i właśnie tutaj z pomocą przychodzi projektowanie biofilne” – piszą organizatorzy konkursu.
Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, których pula wynosi 24.000 USD. Udział w konkursie jest płatny. Rejestracja potrwa do 27 grudnia 2021, prace zaś należy przesłać do 28 grudnia.
Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Rusza kolejna edycja konkursu Wnętrze Roku. Architekci wnętrz będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i walczyć o nagrody przewidziane przez organizatorów.
Architekci z czeskiego studia architektonicznego CHYBIK + KRISTOF we współpracy z firmą DÍLNA przedstawiają projekt przebudowy Placu Mendla w Brnie. Projekt, który stanowi część odgórnego planu rewitalizacji miasta, składa hołd bogatej przeszłości kulturalnej miasta. W dopracowaną wizję swój wkład miał również projektant krajobrazu Zdenek Sendler i firma PK Ossendorf.
Firma Sidewalk Labs, działająca na rzecz innowacji w miastach, anulowała plany realizacji projektu Quayside, mającego powstać na wybrzeżu Toronto. Jako powód firma podała niestabilność finansową związaną z globalnym kryzysem gospodarczym.
Wyrażenie „architektura sakralna” wywołuje w nas wszystkich podobne skojarzenia. Oczyma wyobraźni widzimy strzeliste wieże gotyckich kościołów, złote kopuły meczetów i kolorowe pagody. Szwajcarskie studio Herzog & de Meuron stanęło przed wyzwaniem stworzenia uniwersalnej, nieprzypisanej do żadnej z religii świątyni, która w zdecydowany sposób zerwie z tą imponującą spuścizną artystyczną.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.