BIO HOME. Konkurs

BIO HOME. Konkurs

Plakat wydarzenia

Zapraszamy do udziału w konkursie BIO HOME, który zbierze i nagrodzi najlepsze projekty domów mieszkalnych oparte na zasadach projektowania biofilnego. Przed uczestnikami stoi wyzwanie połączenia współczesnych trendów architektonicznych z motywami naturalnymi.

Siedliska ludzkie są budowane tak, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców jako istot biologicznych, żyjących w naturalnym otoczeniu. Do realizacji tego typu siedlisk można wykorzystać projektowanie biofilne. To znacznie więcej niż wprowadzenie do architektury elementów natury, to nawiązanie silnego połączenia ze wszystkimi jej aspektami, takimi jak rośliny, światło, materiały, tekstury i wzory.

Nasza skłonność do interakcji z naturą jest zapisana w naszych genach, dlatego musimy wzmacniać i pielęgnować tę więź, pozostając w stałym kontakcie z florą w naszym codziennym życiu. Większość czasu spędzamy w naszych domach, i właśnie tutaj z pomocą przychodzi projektowanie biofilne” – piszą organizatorzy konkursu.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, których pula wynosi 24.000 USD. Udział w konkursie jest płatny. Rejestracja potrwa do 27 grudnia 2021, prace zaś należy przesłać do 28 grudnia.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.