Bjarke Ingels Group i The Metal Company dla etycznego pozyskiwania metali

Bjarke Ingels Group i The Metal Company dla etycznego pozyskiwania metali

The Metal Company, zdj. BIG

Studio BIG opracowało koncepcję nowego kompleksu dla firmy The Metals Company, której celem jest zmniejszenie wpływu produkcji baterii na środowisko poprzez wydobywanie metali z dna mórz.  Praktyka Bjarke Ingels Group zaprojektowała budynek, w którym przetwarzane będą zebrane metale, a także podwodne pojazdy, dzięki którym odnajdywanie ich będzie dużo łatwiejsze.

Projekt Bjarke Ingels Group  to świetna alternatywa dla tradycyjnych, lądowych sposobów wydobycia niklu, kobaltu, miedzi i manganu. Metale te są niezbędne do budowy i działania akumulatorów elektrycznych, będących podstawą nowoczesnych technologii, obserwuje się jednak negatywny wpływ ich wydobywania na środowisko naturalne.

„Globalny system energetyczny musi przejść największą od wieków zmianę, aby świat mógł opierać się wyłącznie na źródłach odnawialnych” – powiedział Bjarke Ingels. „Jeśli badania i próby udowodnią, że pozyskiwanie minerałów z dna morskiego może odbywać się w sposób nieszkodliwy dla środowiska i społeczeństwa, nie tylko będziemy w stanie przyspieszyć zieloną transformację, ale nadamy formę całkowicie nowej branży – zrównoważonemu obrotowi metalami" – dodaje.

W nowoczesnej, charakteryzującej się obłym kształtem fabryce znajdą się rzecz jasna przestrzenie, w których będzie dochodzić do przetwarzania pirometalurgicznego i rafinacji hydrometalurgicznej, a także hale do składowania zapasów, część administracyjną, a także centrum edukacyjne dla zwiedzających.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.