FarmUrban

FarmUrban

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie FarmUrban, którego przedmiotem jest projekt jednostek reprezentujących rolnictwo w miastach.

Rolnictwo kwitło przez lata dzięki żyznej glebie, powodując łatwy dostęp do żywności. To z kolei wpłynęło na rozwój gospodarstw domowych, małych społeczności i miast, które powstawały dzięki ich działaniom. Dziś znacznie zmienił się sposób życia miast, które niegdyś ceniły rolnictwo. Mieszkając we współczesnym mieście, zaczynamy zapominać, skąd pochodzi nasza żywność.

Wyzwaniem projektowym w konkursie FarmUrban jest opracowanie budynków, które zmienią postrzeganie rolnictwa we współczesnych miastach. Celem jest wprowadzenie rolnictwa jako podstawowej działalności do miasta w formie modułów, w których ludzie mogą żyć, uczestniczyć społecznie, a także edukować w kwestii tego, skąd pochodzi kupowana przez nich żywność.

Obiekty muszą składać się z modułów, które powinny być na tyle elastyczne, aby można je było dostosować do wymagań poszczególnych użytkowników.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.