Governors Island od SOM

Governors Island od SOM

zdj. SOM

Przedstawiono projekt nowego kampusu na Governors Island, stworzonego przez SOM (Skidmore, Owings & Merrill). Zlokalizowany na wyspie w Nowym Jorku, projekt ma na celu osiągnięcie standardów netto zero w zakresie energii, wody i odpadów, a także zminimalizowanie śladu węglowego.

Kampus ma obejmować nowoczesne budynki, które mają służyć jako centrum edukacyjne i innowacyjne, skupione na rozwoju rozwiązań w dziedzinie zrównoważonej energii i ochrony środowiska. Będą one zaprojektowane z myślą o efektywności energetycznej, wykorzystując systemy pozyskiwania i magazynowania energii odnawialnej. Cały kampus będzie składał się z 60 procent zielonych przestrzeni, a także ma zawierać elementy takie jak panele słoneczne, wiatraki i systemy odzyskiwania wody deszczowej.

zdj. SOM

 

Projekt SOM ma na celu nie tylko osiągnięcie standardów netto zero, ale również stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla studentów, zapewniając im wspaniałe widoki i dostęp do wody. Wyspa Governors to unikalne miejsce w Nowym Jorku, a kampus SOM ma na celu zwiększenie jej atrakcyjności poprzez połączenie nowoczesnej architektury z zielonymi przestrzeniami i wspaniałymi widokami. Nowy kampus będzie również służył jako miejsce badawcze i eksperymentalne dla zrównoważonej energii i innych innowacyjnych rozwiązań, które mogą pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi. Projekt SOM ma na celu stworzenie kampusu, który nie tylko służy jako miejsce edukacji, ale również inspiruje i przyczynia się do zrównoważonego rozwoju przyszłości.

zdj. SOM


 
 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.