Holocaust Museum for Hope and Humanity w Orlando

Holocaust Museum for Hope and Humanity w Orlando

Holocaust Museum for Hope & Humanity w Orlando, zdj. Beyer Blinder Belle

The Holocaust Memorial Resource and Education Center of Florida i firma architektoniczna Beyer Blinder Belle przedstawili projekt nowego muzeum, którego misją jest upamiętnianie ofiar holokaustu i edukowanie obywateli w kwestii zbrodni popełnianych przez nazistów podczas II wojny światowej.

Orlando's Holocaust Museum for Hope & Humanity będzie pierwszym na świecie muzeum Holokaustu, którego ekspozycje i program edukacyjny oprze się głównie na zeznaniach ocalałych i świadków. Jak twierdzą władze muzeum, ich celem jest przekazywanie osobistego świadectwa okrutnych zbrodni przeciwko ludzkości, które miały miejsce podczas II wojny światowej.

Holocaust Museum for Hope & Humanity w Orlando, zdj. Beyer Blinder Belle

„Opowiadanie historii to jedno z najstarszych narzędzi edukacyjnych; jest to język uniwersalny. Zbudowanie muzeum ze świadectwem wkomponowanym w tkankę jego bytu, pozwalające na tworzenie realnego zrozumienia i wchodzenie w interakcje, zrewolucjonizuje muzealne doświadczenia i sprawi, że kolejne pokolenia zwiedzających będą mogły zdobywać i przechowywać pamięć o holokauście” – mówi Kori Street z Shoah Foundation.

Holocaust Museum for Hope & Humanity w Orlando, zdj. Beyer Blinder Belle

W projekt muzeum architekci ze studia Beyer Blinder Belle wpletli alegorie, mające symbolizować perspektywy na lepszą przyszłość i naukę, którą ludzkość może wyciągnąć dzięki świadomości historii. Największa przestrzeń wystawiennicza muzeum, która zajmie powierzchnię niemal 12 000 stóp kwadratowych, jest dużą halą zwieńczoną ogromnym oknem – symbolem nadziei i świadomości. Nocą budynek będzie oświetlony jasnym światłem niczym latarnia morska wskazująca drogę do jedności i braterstwa.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.