Hylla Alpine Garden

Hylla Alpine Garden

Hylla Alpine Garden, zdj. Z'scape

Studio architektury krajobrazu Z'scape prezentuje projekt wyjątkowego ogrodu, który powstanie w chińskim hrabstwie Yulong. Wizja ma oddać hołd lokalnej roślinności i wielowiekowej kulturze zamieszkujących ten region mieszkańców.

Projekt Hylla Alpine Garden jest częścią kompleksu Lijiang Hylla Vintage Hotel u podnóża góry Jade Dragon Snow w Lijiang w prowincji Yunnan. Projekt hotelu został przemyślany tak, aby wtapiać się w naturalny krajobraz. Budynki i przestrzenie należące do kompleksu będą zbudowane z lokalnych materiałów oraz surowców z recyklingu. Do stworzenia elementów architektonicznych ogrodu zatrudniono miejscowych kamieniarzy, stolarzy i rzemieślników, aby wspierać lokalnych fachowców.

Hylla Alpine Garden, zdj. Z'scape

 

Ogród znajduje się w pobliżu miejsc światowego dziedzictwa UNESCO, w tym wioski Yuhu i zabytkowego miasta Baisha, ustanawiając wyraźne połączenia z lokalną kulturą. „Projekt, opierając się na tym konkretnym miejscu, podkreśla bliskość z rdzenną kulturą Naxi i alpejską naturą oraz tworzy przestrzeń komfortową przestrzeń do relaksu i samotnej refleksji” – mówią odpowiedzialni za projekt architekci.

Hylla Alpine Garden, zdj. Z'scape

 

W sercu ogrodu znajduje się duży dąb, który symbolizuje święte miejsce zamieszkującej region społeczności Naxi. Drzewa, nazywane przez lokalnych mieszkańców Xupai, pełnią funkcję ochronnego amuletu, który zapewnia wioskom dobrobyt i spokój. „Zespół starannie utrzymywał drzewo Xupai w nienaruszonym stanie i wykorzystał je jako punkt centralny tego spojonego z kulturą krajobrazu, który płynnie łączy nowe i stare” – mówią architekci ze studia Z'scape.

Hylla Alpine Garden, zdj. Z'scape

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.