Pierwsze drukowane domy Ameryki

Pierwsze drukowane domy Ameryki

East 17th St Residences, zdj. ICON

Firma deweloperska 3Strands, ogłosiła rozpoczęcie budowy pierwszych w USA domów drukowanych w 3D. Inwestycja East 17th St Residences powstanie w mieście Austin w Teksasie. Za projekt domów odpowiada praktyka Logan Architecture, a za ich budowę – firma ICON.

​​Chcemy zmienić sposób, w jaki wspólnie budujemy, osiadamy i żyjemy w społeczności. Ten projekt stanowi duży krok naprzód, ponieważ znacznie przesuwa granice wykorzystanie nowych technologii, takich jak drukarki 3D w przemyśle budowlanym”. Domy drukowane, a nie wzniesione tradycyjnym sposobem, mogą wydawać się nietrwałe i mniej bezpieczne. Nic bardziej mylnego. Dwupiętrowe domu o dwóch lub czterech sypialniach będą pełnowartościowym, niezwykle bezpiecznym schronieniem. Pierwsze piętro domów zostało stworzone przy użyciu zaawansowanego technologicznie materiały firmy ICON, odpornego na ogień, silny wiatr i nieprzepuszczającego wody.

East 17th St Residences, zdj. ICON

 

Za projekt wnętrz odpowiada Claire Zinnecker, architektka z Austin. Jej wizja jest pełna prostoty i subtelności. Prym wiodą naturalne powierzchnie z drewna, zestawione z metalowymi wykończeniami w dobrym stylu oraz ziemistych kolorach, wprowadzających do pomieszczeń spokój i harmonię.

„Mierzymy się z zagadnieniem niedoboru mieszkań w miastach, który niesie ze sobą liczne problemy na rynku budowlanym: problemy z zaopatrzeniem, zrównoważonym rozwojem, jakością, przystępnością cenową… Dzięki technologii druku 3D ICON możemy mieć nadzieję na postęp, który pozwoli nam wprowadzić mieszkalnictwo i budownictwo do współczesnego świata i wyjść na przeciw nadziejom społeczeństwa” – mówi Jason Ballard z ICON.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.