Pine Nut Cabane to pokryty palonymi domek na południu Francji, którego przeznaczeniem jest zapewniać prywatność, ciszę i spokój jej właścicielom. Rodzina, która zleciła projekt, poszukiwała miejsca, które mogłoby pełnić funkcję pracowni malarskiej, noclegu w otoczeniu natury i miejsca na rodzinne spotkania.
Domek pokryty sosnowym drewnem znajduje się w szczególnie ukochanym przez rodzinę inwestorów miejscu na wsi, na małej polanie między lasem sosnowym a gajem oliwnym. To malownicze otoczenie wymogło na architektach szczególne podejście do użytych w projekcie materiałów i dłuższy namysł nad formą, która bez problemu wpisałaby się w krajobraz.
Pine Nut Cabane, zdj. Daab Design
„W projekcie The Pine Nut Cabane nasz zespół musiał pracować z naturalnymi materiałami w tym jakże wyjątkowym i sentymentalnym miejscu” – mówi współzałożycielka Daab Design, Anaïs Bléhau „Ściśle współpracowaliśmy z naszymi partnerami, firmą Mustache Bois, i klientami, aby wybrać takie materiały i rozwiązania, które oddadzą hołd tej wspaniałej okolicy i jej widokom” – kontynuuje.
Pine Nut Cabane, zdj. Daab Design
Architekci ustawili bryłę na działce w taki sposób, aby zoptymalizować dostęp światła słonecznego do jej wnętrz. Przeszklony narożnik domu został skierowany na wschód, aby mieszkańcy mogli podziwiać wschody słońca nad znajdującą się w pobliżu doliną. W domku znajdują się dwa pokoje z dużym oknami. Pomieszczenia uderzają prostotą, dla inwestorów było bowiem ważne, aby pomieszczenia były łatwe do przystosowania do bieżących potrzeb domowników.
Data Landscape to konkurs mający na celu wybranie najlepszego projektu współczesnego centrum danych. Zadaniem uczestników będzie przemyślenie tej stosunkowo nowej formy architektonicznej i zaproponowanie atrakcyjnej wizji przebudowy starego bunkra.
W miejscowości Lanckorona, znajdującej się na Szlaku Architektury Drewnianej, powstała niezwykła inwestycja, za której projekt odpowiada studio architektoniczne FAAR Architekci. Czarna Perła, bo tak nazywa się zaprojektowany przez pracownię dom, zachwyca prostotą i subtelnymi nawiązaniami do architektury charakteryzującej ten region Polski.
Ruszają zgłoszenia do międzynarodowego konkursu Global Architecture & Design Awards 2021. Choć konkurs nie przewiduje nagród pieniężnych dla zwycięzców, jest to wyjątkowa szansa na to, aby zaistnieć w świecie architektury.
Konkurs na najlepszy projekt przebudowy dawnego terenu fabryki wygrało studio Sheppard Robson.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.