Pine Nut Cabane. Letni domek projektu Daab Design

Pine Nut Cabane. Letni domek projektu Daab Design

Pine Nut Cabane, zdj. Daab Design

Pine Nut Cabane to pokryty palonymi domek na południu Francji, którego przeznaczeniem jest zapewniać prywatność, ciszę i spokój jej właścicielom. Rodzina, która zleciła projekt, poszukiwała miejsca, które mogłoby pełnić funkcję pracowni malarskiej, noclegu w otoczeniu natury i miejsca na rodzinne spotkania.

Domek pokryty sosnowym drewnem znajduje się w szczególnie ukochanym przez rodzinę inwestorów miejscu na wsi, na małej polanie między lasem sosnowym a gajem oliwnym. To malownicze otoczenie wymogło na architektach szczególne podejście do użytych w projekcie materiałów i dłuższy namysł nad formą, która bez problemu wpisałaby się w krajobraz.

Pine Nut Cabane, zdj. Daab Design

 

„W projekcie The Pine Nut Cabane nasz zespół musiał pracować z naturalnymi materiałami w tym jakże wyjątkowym i sentymentalnym miejscu” – mówi współzałożycielka Daab Design, Anaïs Bléhau „Ściśle współpracowaliśmy z naszymi partnerami, firmą Mustache Bois, i klientami, aby wybrać takie  materiały i rozwiązania, które oddadzą hołd tej wspaniałej okolicy i jej widokom” – kontynuuje.

Pine Nut Cabane, zdj. Daab Design

 

Architekci ustawili bryłę na działce w taki sposób, aby zoptymalizować dostęp światła słonecznego do jej wnętrz. Przeszklony narożnik domu został skierowany na wschód, aby mieszkańcy mogli podziwiać wschody słońca nad znajdującą się w pobliżu doliną. W domku znajdują się dwa pokoje z dużym oknami. Pomieszczenia uderzają prostotą, dla inwestorów było bowiem ważne, aby pomieszczenia były łatwe do przystosowania do bieżących potrzeb domowników.

Pine Nut Cabane, zdj. Daab Design

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.