Susan and Fayez Sarofim Hall

Susan and Fayez Sarofim Hall

Susan and Fayez Sarofim Hall, zdj. DS+R

Zespół architektów z pracowni Diller Scofidio + Renfro wygrał konkurs na projekt nowego wydziału Rice University, Susan and Fayez Sarofim Hall. Nowy budynek, w którym swoją siedzibę będzie miał Wydział Sztuki, uwzględnia takie przestrzenie jak galerie, studia, oraz sklepy.

Projekt budynku oddaje hołd masowo produkowanym, wstępnie zaprojektowanym metalowym konstrukcjom Art Barn and Media Center, których budowa została zlecona przez mecenasów sztuki z Houston, Johna i Dominique'a de Menil w 1969 roku, kiedy założyli oni Instytut Sztuki na Rice Univeristy. Jak mówią architekci z Diller Scofidio + Renfro, ich projekt przybliża wizję de Menilów i reinterpretuje ją w nowoczesny sposób, aby promować wysokiej jakości architekturę i otwarte, eksperymentalne podejście do sztuki.

Susan and Fayez Sarofim Hall, zdj. DS+R

 

Jednym z najważniejszych założeń projektu było stworzenie łatwej do przystosowania i rozbudowania przestrzeni. „Fasada budynku to prosty, trwały i ponadczasowy element infrastruktury, podczas gdy wnętrze może ewoluować w miarę zmieniających się potrzeb” – mówi Renfro. W związku z tym pracownie i inne pomieszczenia są zaprojektowane w elastyczny sposób, zachęcając studentów do eksperymentowania z przestrzenią we własnych pracach artystycznych i dając im możliwość dostosowania jej do swoich potrzeb.

Susan and Fayez Sarofim Hall, zdj. DS+R

 

Budynek Susan and Fayez Sarofim Hall przybiera formę hali z dużym zadaszonym tarasem przed wejściem, pozwalającym studentom na działania na zewnątrz. Prostą, pokrytą dwuspadowym dachem bryłę przecina podłużny świetlik, który zapewni dostęp światła dziennego do wnętrz budynku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.