Budowa Arthaus, pierwszej wieży mieszkalnej projektu Kohn Pedersen Fox Associates w Filadelfii, wielkimi krokami zbliża się do końca. 47-piętrowy budynek, w którym znajdzie się ponad sto rezydencji, zostanie ukończony w przyszłym roku.
Zaprojektowany w całości przez studio KPF i opracowany przez Dranoff Properties, Arthaus stanie się „głównym dodatkiem do panoramy miasta, już z daleka reprezentując dzielnicę artystyczną”, jak twierdzi Eugene Kohn, prezes KPF. W istocie niezwykle wysoki budynek, znajdujący się na słynnej Avenue of the Arts, będzie widoczny ze znacznej odległości. Architekci zadbali, by nowa konstrukcja wpisywała się w kontekst otoczenia.
Projekt Arthaus cechuje swobodne podejście do kwestii przestrzeni. Wieża zaoferuje nabywcom przestronne mieszkania z dużymi oknami, pozwalającymi na doskonałe doświetlenie wnętrz i otwierające je na życie dzielnicy. Na najwyższych piętrach, zazębiające się moduły w kształcie skrzyń, umieszczone na różnych wysokościach, stworzą duże zewnętrzne tarasy dla penthouse'ów.
Arthaus zaoferuje dzielnicy artystycznej łącznie ponad 36 000 stóp kwadratowych przestrzeni, wyposażonej w najnowsze udogodnienia, również zaprojektowane przez KPF. W luksusowym budynku znajdą się między innymi kryty basen i centrum fitness z widokiem na Centrum Kimmel, spokojna i dobrze wyposażona biblioteka, sala konferencyjna, sala klubowa, jadalnia, kawiarnia z otwartą dla gości kuchnią oraz pokój zabaw dla dzieci. Na parterze zaś znajdą się restauracje, dostępne zarówno dla mieszkańców Arthaus, jak i dla osób z zewnątrz.
Holenderska firma architektoniczna Mecanoo zaprezentowała projekt wieżowców w Hadze, które niebawem staną się najwyższymi budynkami w mieście. Projekt o nazwie The Grace składa się z dwóch wież o wysokości 150 i 180 metrów. W wieżach znajdą się lokale mieszkalne – projekt jest odpowiedzią na pogłębiający się kryzys mieszkaniowy w europejskich miastach.
Ruszyły zgłoszenia do 8. Edycji Nagrody Architektonicznej im. Prezydenta Warszawy. Do plebiscytu można zgłaszać realizacje architektoniczne, które powstały w roku 2021.
Rząd Arabii Saudyjskiej przedstawił plany przekształcenia dawnej platformy wiertniczej w park rozrywki. Obiekt o powierzchni 150 000 metrów kwadratowych, znajdujący się w malowniczym otoczeniu Zatoki Arabskiej, zapewni odwiedzającym rozrywkę i hotele na najwyższym poziomie. Projekt nazwano The Rig.
Projekt BROWARY WARSZAWSKIE – APARTAMENTY PRZY WARZELNI, za który odpowiada zespół projektantów i architektów z pracowni JEMS Architekci w składzie: Olgierd Jagiełło, Katarzyna Kuźmińska, Paweł Majkusiak, Maciej Rydz, Łukasz Stępnik otrzymał nagrodę SARP 2021 w kategorii budynek mieszkalny wielorodzinny. Co urzekło jurorów konkursu w projekcie przebudowy dawnego browaru?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.