Ostatnia szansa, by zgłosić pracę na wystawę Plany na przyszłość
Nabór prac na wystawę Plany na przyszłość/LAB przedłużono do 10 maja. Chętni mają zatem jeszcze tydzień, aby wysłać swoje dzieła do organizatorów.
Budynki wchodzące w skład pierwszej fazy projektu 1000 Trees autorstwa brytyjskiej praktyki architektonicznej Heatherwick Studio, zostały oficjalnie otwarte w Szanghaju w Chinach. Inwestycja czerpie z mitycznych Ogrodów Babilonu, wprowadzając do Szanghaju nieco onirycznego, bajkowego charakteru.
Pierwsza faza 1000 Trees została otwarta 22 grudnia po ośmiu latach budowy. Światła w kompleksie zostały oficjalnie zapalone jako symbol tchnięcia życia w nową formę architektoniczną. Inwestycja powstała obok dzielnicy sztuki M50 i parku. Osiedle, składające się z dwóch przypominających góry wieżowców, zajmie niemal 300 000 metrów kwadratowych, a w jego granicach znajdą się kawiarnie, restauracje, muzea i galerie.
„[1000 Trees] stanie się najpiękniejszą „perłą” 42-kilometrowego brzegu rzeki Suzhou Creek w centrum Szanghaju” – mówi Song Shengli z firmy Putuo. Wydaje się, że ambicje twórców inwestycji nie są na wyrost. 1000 Trees charakteryzuje się setkami kolumn, które wspierają konstrukcję budynków, jednocześnie pełniąc funkcję ozdobną. Na filarach, które zostały wyposażone w system nawadniania roślin, zasadzono ponad 70 gatunków drzew.
Według władz Szanghaju druga faza projektu, w skład której wchodzi wyższa konstrukcja oraz wiszące ogrody, jest obecnie w fazie budowy. Szacuje się, że zostanie otwarta za dwa lata.
Nabór prac na wystawę Plany na przyszłość/LAB przedłużono do 10 maja. Chętni mają zatem jeszcze tydzień, aby wysłać swoje dzieła do organizatorów.
SARP Oddział Kraków zaprasza studentów architektury do uczestnictwa w konkursie o Stypendium Twórcze. Najbardziej utalentowani studenci mają szansę zdobyć staż w renomowanym studiu architektonicznym oraz wyjazd na Biennale w Wenecji.
Przez dwoma tygodniami, 4 lutego, rozpoczęła się prace nad niezwykłym historycznym obiektem, piramidą w Tiranie w Albanii. Budynek, który oryginalnie pełnił funkcję pomnika, pamiętającego jeszcze komunistyczną przeszłość państwa, powoli zyskuje nowe życie. Autorami projektu przebudowy Piramidy są architekci ze studia MVRDV.
Zaprojektowany przez Goettsch Partners we współpracy z Poly Real Estate Group obszar ma być idealnym miejscem dla rozwoju tętniącej życiem, odnoszącej sukcesy społeczności. W imponujących rozmiarów kompleksie otaczającym wieżę znajdą się mieszkania, biura, sklepy i hotele.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.