Zaprojektuj kampus naukowy w Rumunii. Konkurs

Zaprojektuj kampus naukowy w Rumunii. Konkurs

Materiały organizatora

Rumuńskie Stowarzyszenie Architektów, Oddział Transylwański OAR oraz władze miasta Kluż-Napoka, a także Uniwersytet Babeș-Bolyai ogłaszają rozpoczęcie zgłoszeń do międzynarodowego konkursu na projekt kampusu naukowego Science Campus Cluj – Napoca. Obiekt ma być nowym centrum edukacji i innowacji w regionie.

Zlokalizowany w rejonie Lomb Cluj-Napoca, w pobliżu dwóch budynków Cluj Innovation Park (CREIC i TEAM), kompleks jest częścią strategii rozbudowy Cluj-Napoca, mającej na celu rozwój silnej infrastruktury dla celów edukacji, badań, innowacji i transferu technologii. Kompleks skupi podmioty systemu edukacji, nauk o środowisku, gospodarce i przedsiębiorczości, a także inicjatywy obywatelskie i administrację. W ten sposób Science Campus Cluj stanie się ważnym filarem, a ten konkurs – ważnym krokiem na drodze do realizacji nadrzędnego celu miasta – stania się regionalnym centrum technologii, badań i rozwoju, zawodów kreatywnych, kultury i sztuki” – piszą o obiekcie organizatorzy konkursu.

Termin składania projektów mija 15 czerwca 2022. Konkurs jest organizaotwany w języku angielskim. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne:

  • I nagroda - 12.816.292,5 LEI, bez VAT
  • II nagroda - 247.500 LEI plus VAT
  • III nagroda - 123.750 LEI plus VAT

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.