Accelerate the City. Konkurs

Accelerate the City. Konkurs

Plakat wydarzenia

Bubble Futures zaprasza do wzięcia udziału w konstruktywnej rywalizacji w ramach konkursu Accelerate the City. „Prowokuj i zaprojektuj świat, który chciałbyś oglądać” – piszą organizatorzy. I właśnie to będzie głównym zadaniem uczestników.

Jak możemy przeczytać na stronie organizatora, zadanie konkursowe składa się z trzech kroków. Pierwszy – wybierz miasto; może być to miasto, w którym się urodziłeś, to w którym mieszkasz, lub to, które lubisz odwiedzać. Krok drugi – wskaż dowolny problem, wadę lub zagadnienie, którego istnienie wpływa negatywnie na wizerunek, klimat lub komfort przebywania w mieście. Krok trzeci – zaprojektuj przyszłość; wskaż rozwiązania wybranego przez siebie projektu, pokaż, jak należy działać, by poprawić sytuację mieszkańców.

„Rzucamy Ci wyzwanie, abyś uruchomił wyobraźnię i dogłębnie przeanalizował istniejące rozwiązania, miejskie przestrzenie i interakcje między mieszkańcem a miastem, które – przeprojektowane i poprawione – mogą znacznie podnieść poziom życia w miastach i uczynić je bardziej elastycznymi i odpornymi”.

Rejestracja potrwa do 28 września 2020. Obowiązują opłaty rejestracyjne (od 40 do 90£, w zależności od terminu zgłoszenia). Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, z których trzy najwyższe wyniosą aż 700£. Jury przyzna również wyróżnienia honorowe i wyróżnienia za dotarcie do etapu finałowego.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.