Dom w lesie

Dom w lesie

Dom w Lesie, zdj. 081 Architekci

Lubelskie studio 081 Architekci w swoim ubiegłorocznym projekcie Domu w lesie proponuje udane połączenie niezwykle prostej, skromnej i chłodnej nowoczesnej formy z tradycyjnymi materiałami. A to wszystko w malowniczym otoczeniu lasu na wschodzie Polski.

Coraz więcej inwestorów decyduje się na postawienie swojego wymarzonego domu z dala od skupisk ludzkich. Nabywcy poszukują ustronnych, cichych, względnie niezabudowanych miejsc, które pozwolą na odcięcie się od problemów dnia codziennego i zapewnią maksymalną prywatność. Jednym z takich miejsc jest las w pobliżu Klementowic na Lubelszczyźnie. Właśnie tam wśród drzew, w roku 2019 stanął minimalistyczny dom projektu studia 081 Architekci.

Dom w Lesie, zdj. 081 Architekci

 

Położoną w lesie działkę od „cywilizacji” odcina z jednej ze stron położony niedaleko staw. Z drugiej strony domu biegną natomiast tory kolejowe, które nie pozwalają na swobodny dostęp do budynku. Od wzroku sąsiadów dom ukrywają okalające go ze wszystkich stron drzewa, pełniąc jednocześnie rolę naturalnego ogrodzenia wyznaczającego strefę należącą do mieszkającym w nich ludzi.

Dom w Lesie, zdj. 081 Architekci

 

Budynek ma formę minimalistycznej kostki. Elewację jednopiętrowego domu obłożono drewnem, by w wyraźny sposób nawiązać do otoczenia – dzięki temu zabiegowi budynek lepiej współgra ze swoim naturalnym kontekstem, nawet pomimo nowoczesnego charakteru. Elementem charakterystycznym domu są detale z architektonicznego betonu. Materiał, choć kojarzy się ze stylem industrialnym, doskonale komponuje się z wszechobecnym drewnem, dodając projektowi oryginalności.

Dom w Lesie, zdj. 081 Architekci

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.