AliCampus projektu studia Benoy

AliCampus projektu studia Benoy

AliCampus, zdj. Benoy

Jury międzynarodowego konkursu na projekt nowej siedziby firmy Alibaba w Chinach wybrało zwycięzcę. Jest nim pracownia architektoniczna Benoy i zaproponowany przez nią projekt nowego biurowca. Jak mówią projektanci, są gotowi współpracować ze swoim zleceniodawcą i społecznością Wuhan, aby stworzyć przyjazne środowisko pracy, wartościową przestrzeń publiczną i działać na rzecz rozwoju branży technologicznej regionu.

Jest to już czwarta współpraca pracowni Benoy z firmą Alibaba, a jej finał planowany jest na rok 2026. Studio Benoy zaproponowało efektowny budynek imponujących wymiarów. Inwestycja zlokalizowana w dzielnicy biznesowej Xudong zaoferuje nie tylko powierzchnie biurowe dla zleceniodawcy, lecz także obszerne centrum handlowe, którego powierzchnia wyniesie niemal 90 000 metrów kwadratowych. Projekt zakłada stworzenie dwóch wież – większej, o wysokości 280 metrów i mniejszej, 190 – metrowej.

AliCampus, zdj. Benoy

 

Qin Pang, dyrektor Benoy, podkreśla, że dzięki mocnemu akcentowi na ekologię, nowy projekt prawdziwie odpowiada na potrzeby naszych czasów. „Szybko zorientowaliśmy się, że współpraca z firmą Alibaba, która coraz odważniej stawia na rozwiązania ekologiczne, będzie doskonałą okazją do podważenia statusu quo budownictwa w mieście. Poszukiwaliśmy odpowiednich rozwiązań, by sprostać trudnym warunkom i wysokim wymaganiom zleceniodawcy, wynikającymi ze ściśle określonych łańcuchów dostaw firmy” – mówi.

AliCampus, zdj. Benoy

 

Benoy stworzył koncepcję AliCampus – inteligentną, unikalną miejską wizję „biznesowego miasta”, dostosowanego do potrzeb i wartości firmy Alibaba. Jak mówią odpowiedzialni za projekt architekci, ich celem było wprowadzenie nowej, świeżej energii do miasta, przy jednoczesnym sięgnięciu po motywy tradycyjne, w tym przypadku koncepcję tradycyjnej chińskiej układanki o nazwie Kongming.

AliCampus, zdj. Benoy

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.