REGENERATION. Konkurs

REGENERATION. Konkurs

Materiały organizatora

Ogłoszono międzynarodowy konkurs Regeneration, którego celem jest wyłonienie najlepszego projektu renowacji opuszczonego miejsca lub budynku. Organizatorzy konkursu zachęcają architektów do korzystania z istniejących już obiektów i podejmowania prób przywrócenia im dawnej funkcjonalności.

Często widzimy opuszczony zabytkowy budynek, opuszczony most, opuszczoną linię kolejową, opuszczoną fabrykę, wspomnienia minionej epoki, która nigdy nie powróci. Te niefunkcjonalne pustostany to obiekty, które niekiedy budzą zainteresowanie turystów, są one jednak zagubione w przestrzeni w czasie. Czy istnieje lepsze rozwiązanie na ochronę tych miejsc niż „zamrożenie” ich w czasie? Konkurs Regeneration zachęca projektantów do szukania i przeprojektowywania tych obiecujących opuszczonych miejsc. Proponowany przez uczestników projekt powinien uwzględniać szybkość zmian i rozwoju, które mają wpływ na miejsce, w którym znajduje się obiekt” – piszą organizatorzy konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne: Grand Prix w wysokości 50.000 BDT oraz dwa miejsca na podium, których zdobywcy otrzymają odpowiednio 25.000 BDT i 15.000 BDT. Wyróżnienia zostaną nagrodzone certyfikatami i publikacją w mediach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.