Aloft. Konkurs

Aloft. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma konkursowa UNI zaprasza architektów i miłośników architektury do udziału w konkursie Aloft, który zbierze najlepsze projekty dwupoziomowego kompleksu mieszkaniowego.

Podstawową funkcją kompleksu ma być mieszkalnictwo, a także przestrzenie publiczne, takie jak restauracje, ogrody i centrum edukacji rolniczej. Projekt powinien odpowiadać dostępnym zasobom i warunkom terenu. Projekt musi nadawać się do codziennego użytku i nie dominować wizualnie okolicy.

Projekt musi uwzględniać zarówno górne jak i dolne partie budynku, zaznaczając zależności między nimi i wykorzystując ich możliwości. Jurorzy wymieniają aspekty projektu, na które będą zwracać szczególną uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym, kto wygra konkurs. Są to: dostępność, odporność, bezpieczeństwo, równowaga i kontekst.

Projekt ma stanąć w mieście Portland. Portland to miasto portowe, znane z tętniącej życiem sceny kulturalnej. „Miasto róż” charakteryzuje się przyjemną pogodą, występują tam również często trzęsienia ziemi. Zadaniem uczestników będzie dopasować projekt do charakteru miasta.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.