Arquitectonica dla MSC Cruises

Arquitectonica dla MSC Cruises

MSC Cruises, zdj. Arquitectonica

Rozpoczęła się budowa nowego terminalu wycieczkowego w Miami, zaprojektowanego przez studio Arquitectonica dla operatora wycieczkowego MSC Cruises. Przez nowy obiekt obsłuży aż do 36 000 pasażerów każdego dnia.

Obiekt, który ma zostać ukończony już w przyszłym roku, będzie największym terminalem wycieczkowym w Ameryce Północnej. Położona na wschodnim krańcu Port Miami czteropiętrowa konstrukcja zajmuje długi, wąski teren wybrzeża. Architekci zadbali o to, aby budynek w przekonujący sposób wpisywał się w krajobraz, pozostając jednocześnie nowoczesnym i oryginalnym.

MSC Cruises, zdj. Arquitectonica

Twórcy projektu podkreślają, że ukształtowanie terenu pozwoliło im na odważne decyzje względem formy i rozmiaru obiektu. „Będzie duży i potężny jak żaden inny!” – mówią architekci. Zainspirowany naturalnymi kształtami, przypominający falę terminal MSC Cruises to dwupiętrowy budynek, na którego parterze znajdą się punkty obsługi pasażerów. W projekcie przewidziano również wielopoziomowy garaż na 2400 pojazdów.

MSC Cruises, zdj. Arquitectonica

Arquitectonica odpowiadała również za projekt wnętrz portu, zaś dział architektury krajobrazu i urbanistyki firmy zaprojektował otoczenie portu. Nie jest to pierwszy tego typu projekt studia Arquitectonica, niedawno ukończono bowiem Flagship Terminal V, który także powstał w Port Miami.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.