Art Temporary Installation

Art Temporary Installation

Materiały organizatora

Konkurs Art Temporary Installation w Panamie jest organizowany przez New Arch Competitions. Celem konkursu jest zaprojektowanie tymczasowej instalacji poświęconej sztuce na terenie archeologicznym Panama La Vieja. Konkurs skupia się na pytaniu, jak stworzyć tymczasową architekturę, która współistnieje i łączy się z istniejącymi ruinami, jednocześnie szanując ich tożsamość i historyczną wartość. 

Panama La Vieja została założona przez Pedro Ariasa Davilę w dniu Wniebowzięcia Matki Bożej 15 sierpnia 1519 r. Stąd wyruszały wyprawy podbijające imperium Inków w Peru i był to jeden z najważniejszych szlaków handlowych dla kontynentu amerykańskiego, przez który przechodziła większość złota i srebra wydobywanego z kopalń eksploatowanych przez Hiszpanów. W 1541 roku miasto liczyło 4000 mieszkańców, w tym Indian, afrykańskich niewolników i Hiszpanów. Jednym z najbardziej szokujących wydarzeń była inwazja i grabież pirata Henry'ego Morgana 28 stycznia 1671 roku. Wydarzenie to zmusiło samych Hiszpanów, kierowanych przez gubernatora Juana Péreza Guzmána, do podpalenia składów materiałów wybuchowych, aby nie wpadły w ręce wroga. Ten tragiczny pożar pozostawił miasto w gruzach, czyniąc je tym, co znamy dzisiaj" - opisują historię Pana la Vieja organizatorzy konkursu, przybliżając zainteresowanym historię tego miejsca.

Termin zgłoszeń upływa 7 sierpnia 2023 roku, a rejestracja kończy się 4 sierpnia 2023 roku 1. Nagrody wynoszą odpowiednio 800 dolarów za pierwsze miejsce, 600 dolarów za drugie miejsce i 200 dolarów za trzecie miejsce. Więcej infiormacji, zgłoszenia oraz inne szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.