Asylum. Bezpieczne schronienie

Asylum. Bezpieczne schronienie

Zdjęcie: materiały organizatora

Sytuacja imigrantów i uchodźców z krajów biednych i ogarniętych wojną porusza wielu ludzi na całym świecie. Aktywiści postulują konieczność zapewnienia dachu nad głową każdemu, kto o nie poprosi. Konkurs Asylum bada możliwości architektury w odpowiedzi na kryzys uchodźczy.

W pogarszających się warunkach pod względem schronienia, zdrowia i bezpieczeństwa uchodźców zachodzi wielka potrzeba stworzenia budynków, które posłużą jako tymczasowy dach nad głową. „Celem tego wyzwania jest stworzenie kompaktowego tymczasowego schronienia, które może być prototypowane, powielane i przenośne, dzięki czemu zapewni uchodźcom schronienie, które pozwoli na odpoczynek w dowolnym miejscu. Projekt musi być tymczasową konstrukcją, wystarczająco kompaktową, aby zmieścić się na małej przestrzeni i na tyle lekką i poręczną, aby można było zmieniać jej położenie w zależności od potrzeb” – piszą organizatorzy. Konstrukcja musi być także łatwa w montażu i demontażu.

Jury dodaje, że przy ocenie projektów będzie zwracać szczególną uwagę na wykorzystanie lokalnych materiałów. Ponadto przestrzeń powinna być w stanie pomieścić do 6 osób. Pomieszczenia powinny być elastyczne, aby dostosować się do bieżących potrzeb mieszkańców.

Konkurs ma charakter koncepcyjny. Termin składania prac mija 18 stycznia 2022. Wiecej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.